Prima pagină PIATA CALIBRA COMENZI DE GRUP Vreau sa ma combin la o Calibra Turbo!

Vreau sa ma combin la o Calibra Turbo!

Ne luam cate ceva pentru Calibra?

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

alex Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP
pe mine ma intereseaza cutia de viteze F28, cutia de transfer, cardan, cadru verso fata, diferential, punte spate completa (brate, bara stabilizatoare, planetare diferential), ansamblu de sfere, caseta de directie si instalatie servo, bord, probabil si alte maruntaie
insa eu nu am timp sa ma ocup de asa ceva din pacate. daca vrei sa iau piesele ulterior de la tine cu banu jos, vorbim. daca nu...asta e
Calibra Turbo 4x4 1993
ex Calibra C20XE 1992
ex Calibra C20NE 1990

S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator
Administrator Club Calibra Romania

cred ca trebuie sa aducem mai multe, ca fiecare vrea cam acelasi lucru :)) Mie mi-ar trebui sistemul de 4x4 complet + sa zicem o cutie F28 in stare buna. :grin:
Calibra Turbo, C20LET, 1993

alex Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

S@m0v@ru1_Pr@fu1t scrie:
cred ca trebuie sa aducem mai multe, ca fiecare vrea cam acelasi lucru :)) Mie mi-ar trebui sistemul de 4x4 complet + sa zicem o cutie F28 in stare buna. :grin:

nu stiu daca se merita insa. am vazut o calibra turbo fara motor si cutie de viteze si costa 1500 euro. una turbo in stare buna de functionare pleaca de la minim 3000 de euro. mai bine luam una de aici cu numere de italia etc, si o facem bucati. e una cu 2500 euro complet functionala pe 4tuning. varianta climatronic digital inca. cu siguranta altceva in afara de piese nu se poate face cu o astfel de masina (din cauza actelor masinii)
Calibra Turbo 4x4 1993
ex Calibra C20XE 1992
ex Calibra C20NE 1990

aia turbo de pe 4tuning e suspect de ieftina... daca e OK (ceea ce nu prea cred) putem sa o luam pe aia... :)

Edy_LET Avatar utilizator
Membru Activ Club Calibra
Membru Activ Club Calibra

gabriel.lazar scrie:
ma gandeam sa aduc o calibra turbo shi eu nu am nevoie decat de motor shi electronica cum o voi aduce pe roti masina va fii intr-o stare foarte buna shi ma gandeam ca poate mai sunt doritori de alte piese interior frane cutie de transferscaune trapa etc deci ma gandem k fiecare sa isi treaca ce vrea shi poate ne intelegem aduc calibra shi fiecare isi ia ce a scris.eu ies cu motorul iar voi cu restul ce ziceti?

Eu vreau o caroserie dar sa aiba acte pentru recarosare si sa fie cel putin foarte buna.......
0745994820 -Piese Calibra/Vectra A Turbo
Motto: Sunt prea sarac sa-mi permit lucruri ieftine si de proasta calitate!

Eu vreau cutia de transfer si F28ul, dar nu stiu daca vom materializa varianta asta vreodata (e destul de complicat). Hai sa incerc sa fac o lista cu ce vrea fiecare si vedem cate masini trebuie sa aducem :D

gabriel.lazar / motor si electronica
alex / cutia de viteze F28, cutia de transfer, cardan, cadru verso fata, diferential, punte spate completa (brate, bara stabilizatoare, planetare diferential), ansamblu de sfere, caseta de directie si instalatie servo, bord, probabil si alte maruntaie
samovarul / cutia de transfer, cardan, diferential, punte spate completa (brate, bara stabilizatoare, planetare diferential), ansamblu de sfere, caseta de directie si instalatie servo
edy_LET / caroserie completa (+acte)

pai tocmai asta iti spuneam mai devreme, ca toti vrem cam acelasi lucru si cred ca va fi destul de greu sa o impartim echitabil (daca cineva vrea motor, cutie, 4x4 si electrica ceilalti raman cu caroseria).

Înapoi la COMENZI DE GRUP