Prima pagină PIATA CALIBRA VANZARI / CUMPARARI OPEL CALIBRA Vand opel calibra v6 inmatriculata RO 2498 cm3 170 cp 3500 E

Vand opel calibra v6 inmatriculata RO 2498 cm3 170 cp 3500 E

Vrei sa vinzi/cumperi o Calibra ta? Aici e locul potrivit!

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

calipower Avatar utilizator
Membru PREMIUM Club Calibra

Motor: C25XE - V6, DOHC, 170 CP
Vand calibra motor c25xe v6 2498cm3 125 kw (170 cp) inmatriculata ro luna a 6-a 2009
an fabricatie : 1995 euro 2
abs, dublu airbag, ac, geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite, trapa (motoras defect)
suspensii sport, toba sport, discuri pe fata ventilate
se mai dau si un set fete usi originale, un filtru sport conic k&n
carte service germania, ulei recent schimbat
188.000 km masina ruleaza impecabil accept orice teste
nu ma intereseaza variante am nevoie urgenta de bani
pret 4500 de euro
tel : 0756044582
S1030280 [800x600].JPG

S1030263 [800x600].JPG

S1030262 [800x600].JPG

S1030260 [800x600].JPG

S1030258 [800x600].JPG

S1030251 [800x600].JPG
Last edited by calipower on 22 Noi 2009, 21:57, edited 7 times in total.

pretul scatde la 4700 EURO haideti oameni e V6 !
C25XE V6

silver bullett Avatar utilizator
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
O intrebare : ce i-ai facut la fetele de usi si cele laterale spate?

este un fel de captuseala de plus facuta de firma de tuning Helix care a montat sistemul audio pe masina (care nu mai exista acum in mare parte pentru ca facea mai mult decat masina si neamtul nu mi l-a mai dat).
in schimb mi-a dat fetele originale la ea dar nu le-am pus ca mie mi-a placut mai mult cu astea oricum in caz de cumparare se dau toate
C25XE V6

UP 4500 EURO URGENT
C25XE V6

up !
C25XE V6

inca valabil
de adaugat este ca consumul nu sare de 12 in oras cine este dispus sa o cumpere accept orice test iar piesele cu toate ca nu se gasesc la dezmembrare ca e mai rara se gasesc in magazine si sunt foarte ieftine de ex un alternator nou e 14 milioane in comparatie cu logan care e 25 :))
mi se pare ciudat ca pana in prezent nu a sunat nimeni nici macar sa intrebe, din atatia calibristi pe forum..
4500 E este pretul final nu mai scad pentru ca pe mine m-a costat 4 mii de euro cu tot cu inmatricularea si am prins dupa taxa veche
UP!
C25XE V6

hellker Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
nu a sunat lumea pentru ca :1,v6-le in general nu prea se cauta(taxe mai mari,piese care se gasesc mai greu,performante apropiate de xe si destul de departe de let) si..2,ai un pret cam mare.tinand cont ca un let impecabil de pe forum s-a dat undeva la 5000..

ciprian Membru de Baza Club Calibra

Mai ai rabdare... e criza, multa lume habar nu are cu ce se mananca V6-le plus ca o masina nu se vinde in "2 zile" ca si un telefon.. orice lucru isi are cumparatorul lui. Pretul este ok pt cum arata masina, dar trebuie sa mai astepti.
Ex. C25XE
Ex. C20LET ~ 300 hp @ 1,2bar

hellker scrie:
piese care se gasesc mai greu

si care-s piesele care se gasesc mai greu? @-) Daca te referi la piese noi, se gasesc la fel ca si pentru orice alta motorizare, iar daca e sa vorbim despre piese de la dezmembrari, inafara de motor si cutie se cam potrivesc de la celelalte calibre si sincer, nu cred ca este cineva care sa tina la masina lui si sa bage la motor piese SH, deci nu vad problema. La impozit, diferentele sunt foarte mici, iar la RCA e grupa 2000 cmc in sus, deci aceeasi taxa. Consumul de 11% in oras, cred ca se cam bate cu NE si XE. Ideea postului meu e sa nu mai induceti lumea in eroare cu "mituri". Spor la vanzare!
Ex. C25XE

Poate ai dreptate cu pretul si te referi la masina lui Bubu nu? Am vazut-o si eu arata bine si pun pariu ca e si in stare buna ca s-a chinuit omul cu ea eu nu as fi dat-o la 5 mii pentru ca merita mai mult.
Impozitul anul este de 5 milioane si urmeaza sa se majoreze din 2010 la 7 milioane (eu oricum nu am de gand sa platesc) :))
Si cu piesele ai dreptate ca nu se gasesc in dezmambrari dar sunt in magazin noi si foarte ieftine sau la o adica te duci si iei una din germania pentru motor si dai sub 1500 de euro pe ea.
Cat despre performante e adevarat ca e diferenta intre v6 si turbo ala are 200 de cai si tractiune integrala dar lasa de dorit la fiabilitate, iar intre xe-ul stock si v6 eu zic ca este o diferenta destul de mare la cuplu turatie si viteza. as vrea sa vad un xe sa stea in fata unei pisicute de 2000cm
Motorul c25xe v6 a fost cel mai fiabil din gama calibrei si are o durata de viata mult mai mare decat restul de motorizari, drept dovada nu am avut nici o problema cu el iar cand o turezi e frumos sa se auda sunetul unui motor de 2500 cu 6 cilindri aliniati in v decat o evacuare intepata cu surubelnita sau minuni de inox care fac si un logan sa "urle" :))
Parerea mea este ca merita 4500 daca nu se gaseste nimeni sa o ia o pastrez si gasesc alta modalitate sa strang banii.Numai cand ma gandesc prin ce cosmar am trecut sa o inmatriculez si ca am stat si am privit-o un an in parcarea din fata blocului si nu imi vine sa o dau.
ms ciprian :)
C25XE V6

silver bullett Avatar utilizator

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
E bun motorul v6,o singura problema are ,radiatorul de racire ulei crapa destul de rpd si e pozitionat si nasol..iar in legatura cu pretul fiecare cere cat doreste pe masina lui..oricum e frumoasa masina bafta la vanzare.

Stiu ca sunt off topic si imi cer scuze anticipat, dar in legatura cu radiatorul pentru ulei... desi eu nu am avut nici un fel de probleme cu el, pentru siguranta se poate muta in spatele grilei spoilerului intre faruri... se merge la o firma care sertizeaza furtune, se cumpara de acolo furtune care sa reziste la temperatura si presiune, se sertizeaza si astfel se obtine un nou traseu (flexibil) pentru ulei.
Ex. C25XE

cla Avatar utilizator

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
ma bag si eu in seama...un fel de up :D
pufu ala de la portiere.. :ymsick: ...in rest masina arata f bine!
in legatura cu motoru...am mers app tate motorizarile de la calibra(nu si cu ecotec...da nici nu-s curios :D )..si daca as avea ocazia...as alege v6.
Imagine
XPI NEXT LEVEL

ms :) nu-i o problema cu materialul de pe usi deoarece mai am un set originale in culoarea tapiteriei si in stare perfecta dar eu prefer ce e acum pe ea poate in poze arata aiurea dar in realitate e foarte misto
C25XE V6

Următorul

Înapoi la VANZARI / CUMPARARI OPEL CALIBRA