Prima pagină PIATA CALIBRA VANZARI / CUMPARARI OPEL CALIBRA Vand Opel Calibra 93' C20NE inmatriculata Ro

Vand Opel Calibra 93' C20NE inmatriculata Ro

Vrei sa vinzi/cumperi o Calibra ta? Aici e locul potrivit!

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

john8109 Avatar utilizator
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

Vand Opel Calibra , motorizare C20NE 85kW, fabricatie 1993. Sunt al doilea proprietar al masinii, primul in Romania, adusa in tara la inceputul lui 2009, inmatriculata definitiv in aprilie 2009. Masina este bine intretinuta, in stare buna atat din punct de vedere functional/tehnic cat si ca aspect, am actele si taxele la zi.
Ca dotari as putea mentiona urmatoarele :
- ABS + servodirectie hidraulica;
- inchidere centralizata cu cheie (de fabrica) + din telecomanda cu alarma (initial a fost echipata cu alarma de fabrica insa nu functionat cand am luat-o, am montat un alt sistem de alarma);
- geamuri actionate electric;
- oglinzi actionate electric si incalzite;
- geam luneta cu degivrare;
- tapa actionata electric;
- computer de bord : cons. inst., cons. mediu, viteza medie, autonomie, cronometru, temp. ext.
- faruri cu proiectoare ceata incorporate (ulterior am echipat-o cu xenon 55W 5000k pe faza scurta);
- radio/cd/mp3 + sistem audio;
- folie protectie solara omologata, transaparenta de 5%, aplicata pe geamuri laterale spate si luneta;
- vopseaua "casablanca white" aplicata pe elementele caroseriei este cea originala (mai putin bara spate care a fost inlocuita cu una originala noua, luna martie 2010);
- scut protectie motor + cv (aluminiu);
- masina este dotata din fabrica cu diversi senzori/ traductori (toti sunt functionali) pentru a informa utilizatorul cu privire la : nivel scazut ulei motor, nivel scazut lichid racire, nivel scazut lichid parbriz/luneta, uzura placute frana fata, functionare lampi pozitie fata/spate, functionare lumini intalnire + lampi franare (mentionez aceasta dotare pentru ca nu toate masinile de varsta ei au asemenea beneficii/avantaje).
- jante aliaj Alessio 7.0j15h2et37 cu anvelope vara 205/55r15 + jante tabla GM 5.5j14h2et49 cu anvelope iarna 185/65r14.

Se poate prezenta detaliat intreg istoricul de reparatii si intretinere din momentul achizitiei pana in prezent.
Masina nu a avut incidente rutiere serioase care sa ii altereze atat aspectul cat si performantele. Este 99% stock cu componente originale.

Masina poate fi vazuta in Focsani, pot fi contactat pe forum, telefonic la 0723 833 816, sau messenger/mail dragomir_ionut@yahoo.com.

Pretul masinii este de 2500 Euro usor negociabil. Mentionez faptul ca nu sunt interesat de schimburi sau alte variante.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Now Bertone Z18XE 01'
Ex. Calibra C20NE 93'
Ex. Astra F X17DTL 95'

Nicio oferta ! :(
Nimeni interesat ? :-?
Now Bertone Z18XE 01'
Ex. Calibra C20NE 93'
Ex. Astra F X17DTL 95'

catalin123 Membru Activ Club Calibra
Membru Activ Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP

poate in viitoru apropiat iti voi face eu o oferta :D asta daca nu o vinzi (mai am 2 saptamnai pana dau sala si... :x ) salut ;)

catalin123 scrie:
poate in viitoru apropiat iti voi face eu o oferta :D asta daca nu o vinzi (mai am 2 saptamnai pana dau sala si... :x ) salut ;)

Catalin ... din august 2010 am masina la vanzare ... am avut-o la vanzare, m-am enervat si n-am mai avut-o la vanzare ... pentru ca n-au fost interesati prea multi de ea ... motivele nu le cunosc insa te asigur ca isi merita banii si nu e un faras ruginit si bocanit. Sigur nu se iveste unul interesat care sa o si ia pana atunci cand ai permis de conducere.
Iti astept oferta cu interes insa incearca sa fie cat mai apropiata de pretul mentionat in topic.
Toate bune.
Now Bertone Z18XE 01'
Ex. Calibra C20NE 93'
Ex. Astra F X17DTL 95'

Multumesc pentru gazduire. Topicul se poate inchide.
Masina este vanduta.
Toate bune.
Now Bertone Z18XE 01'
Ex. Calibra C20NE 93'
Ex. Astra F X17DTL 95'

Înapoi la VANZARI / CUMPARARI OPEL CALIBRA