Prima pagină INFORMATII CLUBCALIBRA.RO USERGROUPS - Parerile sunt binevenite

USERGROUPS - Parerile sunt binevenite

Sugestii, probleme, tot ce tine de site/forum/club

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Cum vi se pare ideea de a avea forumul impartit in functie de tipul de motor?

Super tare, totul va fi mai clar pe forum!
13
72%
Naspa, mie imi place asa cum este!
4
22%
Nu stiu/nu ma bag
1
6%

Total votes : 18

ghilosul Avatar utilizator
Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
In primul rand tzinem sa multumim lui gabi pentru intiativa lui minunata cu ClubCalibra...
Am stat si mam gandit ce ar fi sa faca gabi pe forum loc pentru anumite orase :grin: cu calibre multe unde putem sa ne laudam cu poze filmulete/intalniri locale/sa afisam acolo totzi membri din orasul respectiv etc c
Ex:bucuresti/brasov/timisoara/craiova severin etc... :cool:
Aruncativa cu pareri mai ales gabi si moderatorii :P
Prin asta nu cred ca am "dezbina forumu' in particele numai k e mijto faza cu orasele :good:
Cristi "Ghilosul" +40/745495075
Dr.Tr.Severin +974/33458838

Imagine

S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator
Administrator Club Calibra Romania

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP

Buna idee, putem sa facem treaba asta fara nici o problema. Dar ceea ce zice Godless este corect: trebuie sa avem macar cativa membri activi in comunitate... Uite, de exemplu Baia Mare poate avea zona dedicata pentru intalnirea pe care au organizat-o. La fel poate Iasi-ul, unde se intalneste lumea (chiar daca sunt putini).

Spuneti-mi cum vreti sa facem si incercam sa punem la punct un sistem.
Calibra Turbo, C20LET, 1993

Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Normal k daca e sa deschidem un User Grup nu deschidem pentru 2 sau 3 masini...si daca zic asta da inseamna sa fim ceva...Acuma nici sa nu ne asteptam sa gasim calibre ca daciile pe drumurile Romaniei ca si asha sunt destul de rare...
Eu personal pe 14 ajung acasa si ma voi preocupa personal sa purific tot orasul :grin: calibristi...le las un biletel ceva in geam..De ce zic asta(valabil numai in DTS)?In drobeta desi nu o fi el orasu mare sunt destui iubitori de calibra(suntem pe forum 3 pana acuma) numaru e in crestere si e pacat sa vad o calibra doua in nush ce club nu dau exemplu si nu in clubcalibra romania......
:banghead:
Asta o facem cei care vor...nu e obligatoriu s afacem pentru totzi..
poate oamenii nu au chef de net nu le surade ideea...
Vad ca gabi ar fii de acord hai sa punem mintea la munca si sa fasim un sistem despre ce si cum... :hello:

Imagine

Billy c25xe Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Felicitari pentru initiativa!! Mi se pare o idee foarte buna si personal mi-ar place sa se creeze usergroup pentru un oras atunci cand sunt minim 2 oameni/masini active pe forum. Ce daca sunt 2? Cu timpul se va mari , sunt convins de asta :D .
Imagine

Ai grija , toate au o limita si nu conduce mai rapid decat pot ingerii tai zbura!!!

TzuTzu77 Avatar utilizator
Membru PREMIUM Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

Pai cred ca cea mai buna forma ar fii sa se faca o sectiune speciala pt comunitati (cum e tehnic, discutii, vanzari, etc) si acolo sa se faca sectiuni pt fiecare oras, unde sa-si faca userii ce topicuri vor (la subiect, normal), adica legat de intalniri, discutii locale, etc, chestii care probabil n-ar interesa pe toata lumea ci doar pe cei din acel oras. Oricum suntem destul de putini activi pe forum, n-are rost sa facem bisericute, dar cand intra cineva nou si vede orasul lui acolo, poate ii e mai usor sa intre in vorba cu noi. Parerea mea, sper ca ati inteles ce vreau sa zic :hello:
EX Calibra '93 C20NE
NOW Astra Coupe '01 Z20LET

Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Cum zici tu ca pentru baia mare nu ar fii necesar....Dupa cum am zis nu ar fii obligat nimeni sa isi deschida pentru orasul lui....Cum a zis billy incepem cu 2 3 numaru va creste....
E vorba despre crearea unei mici concurente in folosul comunitaztii noastre...
ex:uite mah aia din bucuresti sau adunat hai sa ne intalnim mai des si noi sa gasim mai multzi mebrii...etc.... ;) ...astfel nu or sa apara "paianjeni' pe forum....
Nu deschidem usergroup numai de fantezia de a discuta anumite chestii care ar trebui sa le stie numai din acelasi orash...Deschidem deoarece cred ca asa va fii mult mai multa activitate pe forum...garantat
asa sa aglomerat forumu' ca fiecare vrea sa zica ceva si deschide topic aiurea.....
La am o problema sa incalcit rau de tot ca lume aposteaza aiurea cum zici tu si nu se uita..dar ar tre sa va mai uitatzi si voi sa mai inchideti din topicurile aiurea....sa le unitzi unele cu altele....
Nu o zic in nume de rau la nimeni... :hello:
Mie unu imi surade ideea de aceea am deschis si threadu' :good:

Imagine

Flexatu Membru PREMIUM Club Calibra

foarte buna initiativa :),
Imagine

S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP

Ideea lui GODLESS cu impartirea pe motoare mi se pare f eficienta, desi "faramitam" cam mult sectiunile. Dati-va si voi cu parerea despre asta, ca este singura propunere concreta pe care o avem pana acum.

In opinia mea, daca facem zona de orase/judete mi-as dori ca acolo sa se discute strict subiecte legate de zona (gen - ce service-uri sunt in zona respectiva, unde gasesti piese in orasul/judetul respectiv, etc) iar celelate "of-uri" la modul general sa le gasim la discutiile cu toti.

Oricum, ma bate gandul sa schimb softul de la forum cu un altul mai performant, deci s-ar putea sa fie un moment bun sa introducem si noile categorii. Dar hai sa ne hotaram pana atunci cum ar fi ok.

LATER EDIT: AM PUS SI UN SONDAJ, VA ROG SA VOTATI CE VARIANTA VI SE PARE MAI INTERESANTA.
Calibra Turbo, C20LET, 1993

calipower Avatar utilizator

Motor: C25XE - V6, DOHC, 170 CP
pai si eu ce mai fac raman singur? :scratch:
C25XE V6

Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Faza cu sofu' mi se pare si mie interesanta :grin: cat si despre motoare asa si asa :blush:
Cat despre orase imi place ce a zis gabi....sa postam informatii cu ce se 'mananca calibra acolo" service daca esti prin zona si ai nevioe etc. intalniri locale..etc..
Hai cu softu ala performant :clapping:
ps:mi'a placut si ala al portughezilor cum e si cum era ca vad ca acuma nu pot sa
mai intru...clubcalibra.com

Imagine

Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Asteptam pareri.....nimeni nu se arunca?votatzi postatzti.. :D

Imagine

VEMANIS Avatar utilizator
Calibra Maniac
Calibra Maniac

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP

Si eu sunt de acord cu ceea ce s-a discutat mai sus, drept pentru care am si votat. Mi se pare plauzibila ideea cu impartirea pe motorizari, deoarece daca un utilizator are nevoie de sfaturi pentru tipul sau de motor, le gaseste mult mai repede. De asemenea se poate realiza si o sectiune cu orasele mai importante (unde sunt mai multe Calibre prezente pe forum) si acolo sa se regaseasca informatii utile despre piese, service-uri etc . Pe parcurs ce se inmultesc masinile dintr- o zona anume, se poate trece la adaugarea unei noi sectiuni cu orasul respectiv. Ma gandeam, nu stiu daca ar fi ok pt voi, dar sa se faca pe judete. De exemplu eu sunt din Slobozia, si sunt cam singurul ce postez pe forum din oras desi am vazut mai nou Calibre aduse de "afara". Am cunostinte prin Fetesti, Urziceni care ar putea posta aici, dar fiind putini pt orasele pe care le reprezinta isi pot prezenta masinile la judetul Ialomita. Era doar un exemplu, deci luati-l ca atare.
Mai multi oameni, mai multe idei! :good:
Sunt piciorul care impinge scara...

Înapoi la CLUBCALIBRA.RO