Prima pagină DISCUTII DISCUTII GENERALE STOP ACCIDENTELOR RUTIERE - VIATA ARE PRIORITATE !!!

STOP ACCIDENTELOR RUTIERE - VIATA ARE PRIORITATE !!!

Discutii cu caracter general

Moderatori: AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Billy c25xe Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Primul filmulet este dur dar din pacate adevarat. Nu vreau sa generalizez dar unii motociclisti o si cauta cu lumanarea , pleaca de la stop de parca ar fi la liniute :banghead: Politistul din intersectie era depasit rau de tot de situatie , cum a trecut ala cu Discovery-ul prin fata lui. Aveti grija de voi si de Calibrele voastre ca in Bucuresti nu mai este trafic , este o jungla , Bafta ;)
Imagine

Ai grija , toate au o limita si nu conduce mai rapid decat pot ingerii tai zbura!!!

Moderator Club Calibra

Incredibil!!! Dar am si eu o intrebare , cine a fost de vina? Eu cred ca amandoi
Imagine

Ai grija , toate au o limita si nu conduce mai rapid decat pot ingerii tai zbura!!!

TzuTzu77 Avatar utilizator
Membru PREMIUM Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

Nu cred ca avea nici o vina cel cu scuterul, camionul n-a respectat distanta regulamentara (care oricum nu se respecta in general) si fiind asa aproape n-a mai vazut nimic si a presupus ca s-a dus in dreapta...oricum, e socant si groaznic ce poate face o clipa de neatentie. Oricum, motociclistii in afara faptului ca merg tare si se baga printre masini macar au facut o scoala de soferi, au permis, dar scuteristii care habar n-au ce-i ala semn de circulatie sunt cei mai rai, era sa belesc cativa pt ca circula si se baga ca nebunii.
EX Calibra '93 C20NE
NOW Astra Coupe '01 Z20LET

alex Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP
stiu ca fac pe gigi contra. dar eu stiu ca scrie in decret ca trebuie sa ai o distanta laterala minima fata de participantul la trafic pe care il depasesti. (cel putin asa e in germania si in romania - in tara in care s-o fi intamplat accidentul cine stie cum o fi). avand in vedere ca soferul camionului voia sa depaseasca scuterul pe aceeasi banda, nu stiu cat de nevinovat este!
Calibra Turbo 4x4 1993
ex Calibra C20XE 1992
ex Calibra C20NE 1990

Moderator Club Calibra

acum vreo 2 zile in centrul brasovului:
Imagine

soferitza daciei (o domnisoara blonda)nu a acordat prioritate pe un drum cu vizibilitate de vezi pana in bucuresti...
Calibra Turbo 4x4 1993
ex Calibra C20XE 1992
ex Calibra C20NE 1990

TzuTzu77 Avatar utilizator

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

Mda, vizibilitate e, dar e cam nasoala intersectia pt ca se merge destul de tare pe acolo, plus ca daca sunt vreo 3 masini care fac la stanga, e mai nasol. Dar din cate am inteles donshoara nici nu s-a asigurat...
EX Calibra '93 C20NE
NOW Astra Coupe '01 Z20LET

Moderator Club Calibra

eventual pune-le cenzurate. nu cred ca e nevoie sa avem asa ceva pe forum. sunt destule site-uri specializate in creier si alte membre imprastiate

LE: ma refer doar in cazul in care sunt close-upuri unde se pot vedea in detaliu lucrurile enumerate mai sus :)
Calibra Turbo 4x4 1993
ex Calibra C20XE 1992
ex Calibra C20NE 1990

Moderator Club Calibra

Cutremuratoare filmulete , in special al doilea! Insa nu se va schimba nimic cu o campanie , tot la fel va fi. Si pana nu vom face mai multe autostrazi nu se va schimba nimic , dar noi nu suntem in stare sa facem 1 km de autostrada in 2008. Pacat , insa aceasta este realitatea cruda! :banghead:
Imagine

ghilosul Avatar utilizator
Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
:shock: :shock: Ala din penultimu' video a vut noroc cu caru tampitu sa mai apuce ziua de maine!!
Cristi "Ghilosul" +40/745495075
Dr.Tr.Severin +974/33458838

Imagine

Înapoi la DISCUTII GENERALE