Prima pagină INFORMATII PREZENTARE Shimmy - C20NE

Shimmy - C20NE

Spune-ne cate ceva despre tine si masina ta

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, sergyu

Mesaj 30 Apr 2008, 20:37
Shimmy Avatar utilizator
Membru Activ Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

Salut. Ma numesc Shimmy, sunt din Timisoara si azi (30 apr. 2008) am auzit prima data de voi. Felicitari. Sunt posesor de Calibra, asa cum am spus mai sus, ala simplu deocamdata, 8V 115 CP. Modificari nu am facut nimic in afara de filtru si finala (ProPerformance).
Imagine Imagine

Billy c25xe Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Salut si bine ai venit!! ;) Mai bine mai tarziu decat niciodata. Bafta si spor la cat mai multe modificari
Imagine

Ai grija , toate au o limita si nu conduce mai rapid decat pot ingerii tai zbura!!!

Shimmy Avatar utilizator

Multumesc pentru "wellcome". Cum am aflat de voi? Singur. Am tot cautat fani Calibra prin zona. Si unde gasesti cel mai bine? Pe net. Poate v-am mai spus, ma repet fara nici o rautate, in Road Runners Timisoara, nimeni nu are Calibra dar toti sunt putin "invers" cand vine vorba de ea. Culmea e ca nici unul sau ma rog aproape nici unul nu a condus vre-una. Am tot cautat pe cineva "de partea mea" :hello: Asa v-am gasit si sincer ma bucur. Nu am gasit pe nimeni din Tm aici asa ca i-mi permit sa spun: Va astept cu extinderea.

S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator
Administrator Club Calibra Romania

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP

Salut Shimmy si bine ai venit pe FORUM! Ne bucuram sa avem si membri din TImisoara, totusi m-ar mira sa nu mai gasim membri la tine in oras. Poate ne ajuti sa gasim mai multi :) :)
Calibra Turbo, C20LET, 1993

Shimmy Avatar utilizator

:) de gasit, se gasesc iar de ajutat nici nu se pune problema sa nu, chiar i-mi face o deosebita placere. Sti cum se spune, nu vreau sa ma bag asa ca musca. Nu stiu ce implica la voi "membru". Interesant ar fi, cel putin in Timisoara, sa aibe acces membrii la tricouri, shepci, pliante, pixuri, tot felul de mici chestii care accentueaza calitatea de membru. Inca o data ma raportez la cei din Road Runners, sunt organizati in asociatie sportiva, cu tot ceea ce implica ea. Tinand cont de faptul ca "cartierul general" (scuzati cacofonia), e la voi, astept cateva "directive", cam cum ati vrea voi sa arate in Timisoara "rodul muncii voastre". Sper sa nu fiu din nou off topic. A si inca ceva, posesori de Calibra gasesc, vagoane, fani, impatimiti, bolnavi, mandri etc de Calibre, putin mai greu, dar nu imposibil.

S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP

Este ceea ce incercam si noi sa facem in Bucuresti si eu unul am pus cateva invitatii pe Calibre parcate, Toni la fel. Ca sa te ajut o sa pun aici modelul de flyer pe care l-am discutat si agreat, il poti tipari (tu sau oricine doreste, indiferent de zona tarii).

Imagine

Cat despre tricouri/pixuri/sepci/etc inca nu am executat asa ceva, avem doar 6-7 luni de functionare si inca nu suntem constituiti intr-o organizatie din punct de vedere legal, dar suntem o comunitate.
Calibra Turbo, C20LET, 1993

Shimmy Avatar utilizator

Am inteles. Oricum, orice vreti sa faceti, aplicati si pe zona de vest. Ar fi binevenit. :thumbsup:

Shimmy Avatar utilizator

Am mai facut niste poze.
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

VEMANIS Avatar utilizator
Calibra Maniac
Calibra Maniac

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP

Salutare! Ai inmatriculat-o sau ce s-a intamplat cu masina? Nu ai mai dat nici un semn de viata! :hello: Salutare din Slobozia!
Sunt piciorul care impinge scara...

Mesaj 14 Dec 2008, 21:02
MozZo Membru PREMIUM Club Calibra
Membru PREMIUM Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP

Masina asta am vazut`o asta vara foarte foaret des prin Resita(sau ma insel?)..stiu ca o conducea un baiat cam la 24-27 de ani cu paru lung,brunet..ai cumparat`o de la el sau chiar tu erai?..100% masina asta era parcata foarte des la ROCKCAFE,nu?
Born To Drive Fast !!!

Înapoi la PREZENTARE