Prima pagină PIATA CALIBRA VANZARI PIESE CALIBRA REGULAMENTUL SECTIUNII VANZARI PIESE

REGULAMENTUL SECTIUNII VANZARI PIESE

Vanzari / schimb de piese pentru Opel Calibra

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

admin Avatar utilizator
Administrator Club Calibra Romania
Administrator Club Calibra Romania

REGULAMENT

Adaugarea unui anunt presupune ca userul a citit inainte regulamentul sectiunii. Orice discutie care se deschide aici trebuie sa respecte urmatoarele cerinte:

> titlul trebuie sa fie in forma urmatoare: "VAND: <NUME PIESA>" sau direct "<NUME PIESA>"

> descrierea trebuie sa fie clara si la obiect, sa includa minim pretul, datele de contact, motorizarea si anul fabricatiei (alte detalii necesare se pot adauga)

> nu se poate face UP mai repede de 5 zile, cu exceptia cazurilor cand se modifica ceva in anunt

> nu se accepta OFFTOPIC sau comentarii vizavi de preturile afisate

> nu se accepta CONCURENTA pe un anunt postat (adica sa anunti ca altcineva are mai ieftin sau alte proceduri asemanatoare)

> adaugarea unui anunt de mai multe ori nu este permisa

EXEMPLU ANUNT CORECT:
Titlu: VAND: SONDA LAMBDA
Anunt: Vand sonda lambda noua, motor c20xe, an 1993. Gabi, 0711 111 111, email gabi@gabi.ro

EXEMPLU ANUNT INCORECT:
Titlu: Am nevoie...
Anunt: Am si eu o Calibra la dezmembrat si vand piesa aia care face legatura intre roata si articulatie.

CONSECINTE
- nerespectarea conditiilor acestui regulament are ca efect stergerea imediata si fara notificare a anuntului

> de asemenea, nerespectarea regulilor atrage blocarea dreptului de a posta anunturi sau chiar blocarea accesului pe forum pentru o perioada limitata

> aplicarea sanctiunilor va fi dusa la indeplinire de catre Administratori sau de catre Moderatori

Pentru oricare alte probleme se va contacta direct Administratorul site-ului

Înapoi la VANZARI PIESE CALIBRA