Prima pagină SUBIECTE TEHNICE C20NE Probleme Calculator bord!!!!!!! NEED HELP

Probleme Calculator bord!!!!!!! NEED HELP

C20NE 2.0 8V 115CP

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Andrei_kul Avatar utilizator
Calibrist Infocat
Calibrist Infocat

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP

iti mai indica viteza..? adik se mai misca acul la vitezometru ? cred k e din cauza senzorului de viteza kre nu mai trimite impulsuri.. rog un coleg sa ma corecteze dak gresesc
~Calibra~
The legend comes Back

Godfather Membru ClubCalibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
Si eu am aceeasi problema. Daca are cineva solutii ar fi binevenite.

H-O-T Avatar utilizator
Membru Activ Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
am avut si eu aceeasi problema cand mi-a fost rupt cablu de kilometraj (nu ai indica viteza in bord)
iti mai indica viteza in bord?
Imagine

Edy_LET Avatar utilizator

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP
yonimo scrie:
Masina mergea perfect din toate pct de vedere pana intr`o zi cand am oprit in peco, am alimentat , apoi dupa ce am plecat am observat ca pe calculatorul de bord, la consum instant in loc sa afiseze L/100km afiseaza L/h(ca si cum masina s-ar tura la relanti) in loc sa afiseze k atunci cand merge normal.
O solutie ceva? Am incercat sa scot bornele de la baterie si apoi sa le pun de 2 ori chiar si nimic. In plus range-ul cat si consumul mediu arata niste valori anormale care culmea, nici nu se modifica.
UN sfat?

Intr-adevar problema este cea expusa de ceilalti colegi forumisti...insa am o mica observatie de facut.

De foarte mult timp sesizez ca pe acest forum apar diversi useri care expun diverse probleme,cauta sau vand diverse piese....posteaza intentia dar apoi raspunsul lipseste cu desavarsire.

Sincer,personal cred ca asta denota o lipsa de respect fata de ceilalti si eu unul voi trata acesti useri cu o totala indiferenta ba mai mult chiar o sa iau legatura cu administratorul acestui forum pentru a fi inlaturate aceste conturi care fac abuz de bunavointa celorlati.
0745994820 -Piese Calibra/Vectra A Turbo
Motto: Sunt prea sarac sa-mi permit lucruri ieftine si de proasta calitate!

Înapoi la C20NE