Prima pagină SUBIECTE TEHNICE AM O PROBLEMA PROBLEME ABS : Postati probleme legate strict ABS.

PROBLEME ABS : Postati probleme legate strict ABS.

Ai o problema cu Calibra ta si nu stii cum sa o rezolvi? Zi-ne despre ea

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

AsPiRiNuL Membru ClubCalibra

Motor: X25XE - V6, DOHC, 170 CP
va salut am si eu o problema cu ABS`ul , mi se aprinde dupa ce plec cu ea de pe loc martorul, si mam uitat undeva la senzoru stang fata parca, e cu scotch lipit firu care vine de la centrala de ABS la senzor , se poate schimba firele alea 2 pt senzorii fatza care pleaca din centrala ABS ? e complicat sau. nu se poate? ms

Sinchris91 Membru ClubCalibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
Salut ,,, si eu am observat ca se aprinde uneori dar dureaza vreo 10-15 secunde si se stinge :) nu prea iam dat atentie pana acum... :P

kelloo13 Avatar utilizator
Membru ClubCalibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
salut...din cind in cind mi se aprinde martor abs ,am facut agrafa si 2 erori 41 si 56 ultimul nu este in tabel...momentan le rezolv cu luat si pus contact ....41 e senzor stinga fata
calibra never die

ghilosul Avatar utilizator
Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
Salut!Asigurate ca ai interpretat ultima eroare bine sa nu fi gresit numaratoare dar sfatul meu este sa dai roata os sa umbli la senzorul defectuos sa vezi ce are poate vreun contact imperfect sau poate necesita inlocuirea lui apoi fai din nou testu cu agrafa si cred ca nu o sa iti mai apara cea din urma eroare!!
Cristi "Ghilosul" +40/745495075
Dr.Tr.Severin +974/33458838

Imagine

asphyxiator_31 Avatar utilizator
Membru de Baza Club Calibra
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
Imagine

Anterior

Înapoi la AM O PROBLEMA