Prima pagină INFORMATII PREZENTARE Petric Adrian - C20NE

Petric Adrian - C20NE

Spune-ne cate ceva despre tine si masina ta

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, sergyu

Mesaj 11 Noi 2008, 00:10
S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator
Administrator Club Calibra Romania

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP

Bine ai venit pe forum si felicitari pentru inmatriculare! :D

Pentru poze: cand scrii ceva pe forum ai undeva mai jos un buton care zice INCARCA ATASAMENT. Daca dai click acolo iti apare un formular in care iti alegi poza si apesi ADAUGA FISIERUL. Dupa ce l-ai adaugat trebuie sa mai apesi si ASEAZA IN LINIE ca sa iti apara in ceea ce ai scris.
Calibra Turbo, C20LET, 1993

Mesaj 11 Noi 2008, 08:35
calibra161 Avatar utilizator
Membru ClubCalibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

AAAA0028.JPG
AAAA0033.JPG
AAAA0032.JPG
AAAA0031.JPG

Daca dupa intalnirea cu hotii de la RAR de vineri o sa iasa bine, adica euro 2 sau euro 1 o sa mai fac niste poze si o sa le postez.
Eu sper sa iasa euro 2 deoarece, dupa ce masina a stat 4 ani in garaj am considerat ca este absolut necesar sa- fac o revizie generala si am investit vreo 400 de euro in ea doar piesele si, si astea fara adaos comercial si fara manopera de montare deoarece am norocul sa am un unchi patron de service.Am scapat ieftin deoarece aveam de gand sa investesc cam 1000 de euro si poate acum daca iese non-euro imi bagam unghia in gat.
Dupa reparatii i-am facut si un test de gaze si a iesi bine de tot inginerul de la statia itp a zis ca masina corespunde daca o chinui chiar la euro 3, dar la RAR alta va fi situatia deoarece acolo se asteapta si la malai baietii.
Daca doriti o sa postez si adresa de la sevice.(e din Bucuresti)Eu am fost multumit de calitatea lucrarilor facute si chiar gasiti mecanici pasionati de opel in service.Cu tinichigeria si vopsitoria e mai naspa dar asta e, nu sunt oamenii bine pregatiti.
Banii ca banii, dar si pasiunea investita,cred ca o sa fiu distrus vreo doua luini daca nu reusesc sa o inscriu. :shock: :banghead: :(

Mesaj 12 Noi 2008, 21:50
VEMANIS Avatar utilizator
Calibra Maniac
Calibra Maniac

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP

Faina tare masina, man! :hello: Ma bucur ca nu a fost lovita pana acum! E oarecum ocrotita, s-a mers ingrijit cu ea, cred! Mii de km fara probleme de acum incolo! :good:
P.S. Asteptam modificarile!
Sunt piciorul care impinge scara...

Mesaj 12 Noi 2008, 21:55
S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP

Felicitari, arata foarte bine! :D
Sa o stapanesti sanatos si sa ne vedem la intalnirea de la anul.
Calibra Turbo, C20LET, 1993

Înapoi la PREZENTARE