Prima pagină PIATA CALIBRA VANZARI / CUMPARARI OPEL CALIBRA <<<VANDUT>>> PASIONAT - Imi vand masina!!!

<<<VANDUT>>> PASIONAT - Imi vand masina!!!

Vrei sa vinzi/cumperi o Calibra ta? Aici e locul potrivit!

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

gabi1904 Membru Activ Club Calibra
Membru Activ Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

A sosit timpul sa ma despart de calibra mea... o scurta descriere:

- Motor: C20NE, 2000cmc - reconditionat complet in urma cu 1000km (garnituri, simeringuri, cuzineti, segmenti...tot!)
- an fabricatie: 1992
- 195000km...cred ca sunt reali (detin masina de 8 ani cand avea 89.000km)
- revopsita recent, nu are gram de rugina (caroserie Finlanda)
Dotari:
- geamuri electrice
- oglinzi electrice si incalzite
- avertizari in bord pe: bec ars, lipsa lichid parbriz, temperatura ulei, placute frana uzate... pe langa martorii pe care le au toate "calibrele"
- faruri Hella cu proiector in far

- distributia si pompa de apa schimbate recent
- parbriz schimbat recent... Pilkington
- tot ce inseamna parte mecanica (bucse, articulatii, pivoti, flanse, etc) a fost schimbat prematur, deoarece am tinut aceasta masina pentru placerea de a conduce, si nu am facut rabat la absolut nici o piesa pe care am montat-o pe ea... am folosit doar piese de calitate, si niciodata second-hand (TRW, Lemforder, Valeo, etc)
- am utilizat in motor doar ulei full-sintetic Castrol Edge 10w60
- etrierii sunt reconditionati complet, ABS functional, nici un martor aprins in bord

Imagine

Imbunatatiri:
- insonorizre cu DYNAMAT... habitaclu, portiere, cupola , podea ...pt ca masina a primit o instalatie audio mai puternica
- Player Pioneer DEH-7000UB
- Difuzoare fata: sistem bicomponent Magnat XTR216 (120w+30w)
- Difuzoare spate : Digital Design DCX165
- Subwoofer: custom-made din MDF de 22mm cu difuzor Alpine SWR-1242D (2+2 ohmi, 500w RMS, max 1500w peak)
- Amplificator difuzoare fata-spate: DLS CA23 (2x200w in 2 ohmi, 2x120w in 4 ohmi, clasa AB)
- Amplificator subwoofer : Power Acoustik A1800DB (1100w in 2 ohmi, 600w in 4 ohmi , clasa D)
- Kit alimentare cu cablu de 35mmp, cu siguranta AGU de 120A

- amortizoare Koni Yellow-street pe gaz, cu reglaj pe duritate (pe toate 4) (noi costa aprox 600 eur)... se prezinta in stare impecabila
- arcuri H&R cu 40mm mai joase (masina are garda la sol de 8cm masurat la nivelul pragului)
- discuri frana fata dublu-ventilate Brembo-MAX (au rulat cam 12000km)
- discuri frana spate Brembo - noi
- placute frana noi - FERODO seria FDS pe toate 4 rotile
- jante aliaj 16'' MAK veleno-mirror
- anvelope Yokohama S.Drive 205-45/R16 - noi - (cred ca printre cele mai bune anvelope de strada,la ora actuala de pe piata noastra din Romania - cunoscatorii stiu de ce :D )
- instalatie xenon 6000k Siemens
- prelungire capota badboy-look din fibra - nu se observa imbinarea
- bara fata Riegger

- axa cu came 297 grade
- galerii adimsie Lexmaul
- injectoare de pe SFI + soft sa optimizeze toate cele modificate (nu are detonatii absolut deloc)
- galerii evacuare din inox TA-Technics
- traseu evacuare complet REMUS dedicat pentru Opel Calibra (traseu, tobe.... tot) - nu e zgomotos pana in 3000 ture... si trece ITP-ul cu brio (fara shpaga :P )
- accelereaza de la 0-100 sub 9 sec (testat pe GPS) ...din fabrica facea suta in 10.5 sec

Mi-as dori ca aceasta masina sa ajunga la un pasionat, care sa aibe grija de ea asa cum am avut si eu.

Pret: 2000 eur, fara a da jos nimic de pe masina...se vinde asa cum am descris-o Nu accept schimburi... doar cash!
-taxa e platita si NERECUPERATA... sunt proprietar in acte, ofer fiscal la zi.
- ITP valabil pana in 2018... asigurare pana in 2017

Nu vand aceasta masina din lipsa banilor, ci din cauza ca nu mai merg cu ea (am trecut la ceva mai puternic)...si e pacat sa stea in garaj (am uitat sa mentionez ca a fost tinuta in garaj iarna :D )

Cum imi permite timpul...revin cu mai multe poze. Cei care nu mai au rabdare, ma pot suna oricand si le dau orice detalii vor.

tel. 0742.663.586
Last edited by gabi1904 on 14 Ian 2017, 17:06, edited 3 times in total.
C20NE '92

C20NE '92

S-a vandut in afara forumului ...multumesc pentru gazduire.

Se poate inchide!
C20NE '92

Înapoi la VANZARI / CUMPARARI OPEL CALIBRA