Prima pagină INFORMATII PREZENTARE Opel Calibra - RUP/DRE

Opel Calibra - RUP/DRE

Spune-ne cate ceva despre tine si masina ta

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, sergyu

Mesaj 23 Ian 2015, 14:50
Dr.Dre Membru ClubCalibra

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP
Cine ma poate ajuta si pe mine cu un raspuns.Am fost la RAR Ramnicu Valcea pentru identificare(schimbare de proprietar) si sa trec jantele de pe masina in carte,respectiv jante pe 16,dar au zis ca ei in baza lor de date nu au gasit dimensiunile astea cum ca sar fi pus pe Calibra si ca sa ma duc la Reprezentanta Opel si sa imi faca ei o adresa catre RAR cum ca pe Opel Calibra x20xev sau pus si jante pe 16.Bun...am fost la reprezentanta Opel din Valcea si ei au zis ca nu au cum sa imi dea asa ceva si sa sun la Bucuresti.Am sunat la Bucuresti si mi-au zis ca decat pe LET sau pus jante pe 16 si ca nu pot sa imi dea o recomandare/adresa in sensul asta.Ce pot sau cum pot sa fac sa le demonstrez celor de la RAR ca pe Calibra sau pus si jante pe 16? :-s

si ceva poze cu farurile stock(urmeaza sa le vopsesc negre pe interior) prima poza e de la RAR...se pare ca nu o pot baga pe canal :-ss

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Mesaj 23 Ian 2015, 20:51
providra18 Calibrist Infocat
Calibrist Infocat

Nu se poate! Eu am pe cartea de identitate, nu pe certificat jante de 205/55 zr16. Deci se pot omologa.

Mesaj 24 Ian 2015, 00:45

poti sa imi faci o copie la cartea ta si sa mi-o trimiti pe mail...sa le dau "in fata" cu ea celor de la rar.raman dator ;)
dr.dre00@yahoo.com e mail-ul .merci

Mesaj 24 Ian 2015, 08:44
sergyu Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

Probabil tot o sa trebuiasca o hartie de la reprezentanta Opel.RAR este o enigma pentru mine si functioneaza pe principiu stat in stat si fiecare reprezentanta cu legile lor :D
Prima dragoste nu se uita ,Black Calibra 115 cp.

Mesaj 24 Ian 2015, 11:40

posibil sa ai dreptate sergiu,dar asa cu o copie dupa cartea lui providra18 pot sa ma duc inclusv la opel sa le arat ca se poate :D

Mesaj 29 Ian 2015, 21:25
Calibrist Infocat

Apropo dre...ai mai rezolvat ceva?

Mesaj 29 Ian 2015, 23:11

merci inca o data pentru poza...am fost si cu pile la rar si tot nu sa putut,asa ca am pus jante pe 15 ca in carte si am facut identificarea ca sa o trec pe valcea...mai astept sa treaca ceva timp,mai adun materiale si o sa mai incerc,vezi daca poti sa imi faci rost de o copie a cartii si de la prietenul ala al tau de ziceai ca are motor ca al nostru si jante pe 16 trecute in carte.pun niste poze cu pragurile Irmscher proaspat achizitionate si cateva poze de pe la vulcanizare/rar cu niste jante urateeee :)

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Mesaj 01 Feb 2015, 09:07
sergyu Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

Eu am umblat 10 ani cu jante de 16 nimeni nu o avut baiul lor, nici la itp nici politia, oricum la itp trebuia sa dau ceva sa treaca,si sa nu rupa pragurile si barile,cind verifica masina :))
P.S. frumos exemplar de Calibra conduci ;)
Prima dragoste nu se uita ,Black Calibra 115 cp.

Mesaj 02 Feb 2015, 13:32

Merci Sergiu ;) o rezolv eu,momentan sa termin cu inmatriculatul pe valcea

Cine poate sa imi spuna si mie daca pe faruri originale Hella cu reglaj manual,merg puse reglaje electrice.si daca merg si are cineva de vanzare le si cumpar

Mesaj 03 Feb 2015, 00:33
Calibrist Infocat

Teoretic ar trebui sa mearga dre. Am originale hella si sunt cu reglaj automat.

Mesaj 04 Feb 2015, 02:31

Am gasit la dezmembrari un far cu reglaj automat si se potriveste pe farul normal,acum mai urmeaza sa mai gasesc unul.Intr-un final am rezolvat cu toata hartogaria si am inmatriculat masina pe valcea,sincer mai bine inmatriculezi o masina pe bulgaria decat sa inmatriculezi ceva in tara asta.Farurile cu angel le-am dat jos si am modificat farurile stock + pozitii america...
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Mesaj 06 Feb 2015, 01:38

Loading...Audi A4 2003 BOSE sound system :D

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Mesaj 06 Mar 2015, 18:01

am si eu o intrebare,la voi cat vireaza caseta de directie? la mine face o tura si jumatate de volan cea ce mi se pare f putin,avand in vedere ca trebuie sa faci multe manevre daca vrei sa o intorci inr-un loc mai stramt.e normal asa,sun casete de directie de calibra care vireaza mai mult?la toate masinile la care am testat aveau in jur de 2 ture jumate la volan si o intorci f repede.astept un raspun...

intre timp...am schimbat arcurile pe spate,am montat sistemul bose pe masina(se aude destul de misto) si am antifonat usile fata cu onduband (dedeman) :)

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Mesaj 09 Iun 2016, 20:47
ghilosul Avatar utilizator
Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
Closed!Masina a ajuns la alt calibrist!
Cristi "Ghilosul" +40/745495075
Dr.Tr.Severin +974/33458838