Prima pagină DISCUTII DISCUTII GENERALE Noul computer de bord pentru calibra

Noul computer de bord pentru calibra

Discutii cu caracter general

Moderatori: AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

providra18 Calibrist Infocat
Calibrist Infocat

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP

Daca mai doreste careva noul model de computer de bord pentru calibra...cred ca luna viitoare imi voi da comanda, poate mai sunt doritori ca sa livram toti odata banii pentru a primi reducere. Pentru mai multe detalii, informatii, despre new BC, il puteti intreba si pe dtdan...el a intrat in posesia unuia.

AWD Avatar utilizator
Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Ma bag si eu, cred ca se baga si Claudiu. Am o singura intrebare daca luati legatura cu cel care le face. Cum le setam pentru tipul de motor LET, XE, NE etc. sau ii spunem lui si le trimite gata setate. Adica vreau sa imi arate corect consumul. Sau poate putem noi sa intervenim in configurarea lui ?
Oltcit Axel 12TRS
Calibra Turbo 4x4
A4 2.0T quattro.

Calibrist Infocat

Daca nu ma insel, iti alegi tu din setarile lui modelul...sau ii spui lui exact pentru ce model ai nevoie si trimite modelul dorit.Cred ca ne-ar putea lamuri dtdan. Mie mi`a placut si e foarte complex. Ati vazut si din spusele colegului dtdan. Pana acuma sunt eu, dsp, razvanutzu, claudiu amicul lui awd si awd...5...sigur sigur ni`l trimite la 150 de euro...daca se mai aboneaza cineva, poate il luam si mai ieftin :D

Calibrist Infocat

Am reusit sa dau de asta care face bc si...surpriza,..tocmai s`a fost intors din romania, a fost aici pentru a vedea transfagarasanul...la 5 persoane, pretul pentru un BC este de 170 euro...Este universal si se seteaza modelul motorului din setarile bc-ului...in vara e posibil sa mai vina o fuga in romania...o sa tin legatura cu el si poate ni le va aduce daca tot are drum incoace; daca nu, asta e...voi face comanda si o sa`mi trimita. Daca se mai razgandeste careva, macar sa lase scris ;)

dtdan Avatar utilizator
Membru Activ Club Calibra
Membru Activ Club Calibra

suze pentru intarziere dar am fost foarte ocupat cu munca ,
am schimbat si masina de atunci de 2 ori... un let dar era mancat de rugina si nu mai era nimic de facut sau daca era bagam multi bani si timp asa ca am scapat de ea..
Acum sunt posesorul unui Nissan R34 (Skyline) din 98'

Sper sa raman prin zona asta pentru ca am experimentat Calibra in multe domenii :)
pe baieti nu i-am cunoscut personal dar comunitatea este de nota 10+
Sper sa fiu de folos cu ceva pe aici

Salutari si multi km. fara evenimente neplacute !

Imagine
Imagine

Anterior

Înapoi la DISCUTII GENERALE