Prima pagină DISCUTII DISCUTII GENERALE Noul computer de bord pentru calibra

Noul computer de bord pentru calibra

Discutii cu caracter general

Moderatori: AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

providra18 Calibrist Infocat
Calibrist Infocat

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP

Cred ca multi stiti si multi ati vazut noul computer de bord pentru calibra/vectra A, care e pe piata de aproximativ 3-4 ani. Poate ca datorita pretului mare pe care il are(200 E), multi nu si-au permis sa cumpere. Atasez un link pentru cei care nu stiu sau care nu au vazut noul model. Ceea ce vreau eu sa zic e ca poate sunt doritori la acest BC si in cazul in care suntem mai multi care sa comandam, e foarte probabil sa primim o reducere considerabila la el. Ce parere aveti? Sunteti careva interesati?
http://www.youtube.com/user/CalibraNBC?blend=1&ob=0

dsp4tunnyng Avatar utilizator
Calibra Maniac
Calibra Maniac

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP

foarte tare....s gaseste d cumparat?vreau si eu...
merg mai repede decat ingerii mei pot sa zboare......

Calibrist Infocat

dsp4tunnyng scrie:
foarte tare....s gaseste d cumparat?vreau si eu...

Da dsp...se gaseste de cumparat. Pretul e cam mare, de 200 euro + 10 euro transport. De asta am zis, poate sunt mai multi care doresc BC acesta si la o comanda de 2,3,4...6, vom primi cu siguranta o reducere destul de mare zic eu, adica...un 50 euro sau poate chiar mai bine. De la comanda dureaza 4-5 zile lucratoare pentru Europa, pentru tarile din afara UE, nu am idee cat e. Faza faina e ca daca doresti meniul in romana,se poate pune; se poate face update la el si e super tare ca e plug&play, nu ai de facut absolut nici o modificare. In cazul in care doresti sa-ti arate temperatura uleiului din motor trebuie lipit firul negru de la mufa BC cu firul maro, de la aceeasi mufa si vei avea si temperatura uleiului. Haideti mai multi, ca sa primim discount...

dtdan Avatar utilizator
Membru Activ Club Calibra

Are chiar si limba romana instalata si o multime de functii, insa trebuie si putina munca la el deoarece
nu vine complet doar sa-l mufezi si gata , este doar partea electronica din interior si un display.
Cam asta trebuie facut - http://www.youtube.com/watch?v=TTq2nSkuHv0
Imagine
Imagine
Imagine

Sper sa ajute aceste informatii...
Imagine

Calibrist Infocat

Eu am vorbit cu peter, cel care se ocupa direct cu astea si mi-a zis ca vine direct, plug&play...

Calibrist Infocat

L-am intrebat daca merge pe x20xev, unde mi-a zis: Yes, it working with this engine, but only for this engine one wire needs to be adjustet, otherwise will BC not show engine revolution right. Generaly if you don`t want to use special function is NBC(new board computer) plug&play, so you don`t need to change anything in your calibra. Just take out the original BC and insert this one (on same connector). Special function are engine oil measurement, where you need to instal additional sensor and resistor and lambda measurement, where is needed to make wire connection between original lambda and BC. NBC is not compatible with any LCD dashboard. BC can be translated to you language, if you want(until now is more than 10 language).
Acesta este unul din msg care le-am primit de la omulet.

dtdan Avatar utilizator

Si eu tot cu Peter Fonod am vb :)

'''My PayPal address is petoppf@tiscali.cz

After I receive payment I will ship BC to you. Delivery takes 5-7 working days.

Before you buy it, you need to know, that I am selling only new electronic with LCD which can be easy build to housing of original BC see video: http://www.youtube.com/watch?v=TTq2nSkuHv0

'''

La mine este deja pe drum :P
Imagine

Calibrist Infocat

Rau mau esti...numai pentru tine...da fii sincer si spune si noua cat te.a costat...mai asteptam doritori,sa dam comanda mai multi odata...

[ Postat de pe Telefonul Mobil ] Imagine

dtdan Avatar utilizator

Eu nu sunt in Romania ca sa facem o comanda de grup.., am platit 200e plus 20e transport luni trebuie sa al am :)
Imagine

Calibrist Infocat

Ma bucur sa aud asta...ajtept sa.l primesti si sa ne zici si noua cum e,cum functioneaZa,daca iti merg toate functiile pe el si nu da eronat,eventual niste poze;)

Calibrist Infocat

@dtdan...cum e? te lauzi si tu cu ceva?:D ai primit BC?

dtdan Avatar utilizator

Salut!
Este bestial are o multime de functii , limba Romana nu este pusa la punct ''service in servis'' :D in rest e ok iti poti planifica benzina in functie de cati km parcurgi , arata voltajul bateriei temperatura apei ,are senzor G care functioneaza cat de exact , nu am idee dar daca clatini masina arata forta.. etc, poti vedea timpul de accelerare 0-100, are mai multe tonuri de culoare ''verde, rosu, albastru, roz..etc'' , un mesaj de intampinare ca la tel. mobil ex. eu am pus nr. de la masina :P , o bila neagra din partea mea pe reclama lor cu www care nu merge nici ascunsa, in rest eu zic ca este un BC performat sa-i spunem asa, nu este o piesa de tuning este ceva care ajuta este folositor nu doar un prag sau un spoiler.
Cat despre montat nu este deloc greu daca vizionezi acel clip , nu trebuie sa fi electronist sau inginer :) .

Imagine
Imagine

Calibrist Infocat

Super super tare...o sa vad cati sunt,cati vor acest bc,daca nu,voi da singur comanda...abia ajtept,numai k tre sa mai strang putin cureaua:)...
@dtdan,am obs ca ai cutie hidramata...lasa.mi te rog un mail sau un id ca sa te mai intreb una alta,pt ca am si eu aceasta cutie

dtdan Avatar utilizator

Azi am gasit si alte setari, arata in timp real cum lucreaza injectoarele, ramane memorata viteza maxima atinsa, se pot seta dimensiunile de anvelope, are functia maxitrip (ex. vreau sa conduc 40km si sa bag benzina fix pe fix, in functie de consumul mediu din ultima perioada el calculeaza cati litri ai nevoie') am sa verific acest lucru maine :) .
Imagine

Calibrist Infocat

wow...super super tare...da, m-am hotarat...in cel mai scurt timp imi dau si eu comanda...in cazul in care mai sunt doritori, ii rog sa lase aici un post si un numar de telefon sau un PM ca sa vedem cum facem, sa trimitem toti odata banii pentru a primi reducerea...

Următorul

Înapoi la DISCUTII GENERALE