Prima pagină INFORMATII PREZENTARE my new car-calibra x20xev

my new car-calibra x20xev

Spune-ne cate ceva despre tine si masina ta

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, sergyu

Mesaj 25 Mar 2016, 20:59
VEMANIS Avatar utilizator
Calibra Maniac
Calibra Maniac

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP

Cum vrei, asa faci, insa sunt prea mari pe 55 inaltimea cele pe 16. Eu am avut pe 50 si erau mai mult decat ok...Mai jos mi se par prea mici si mai mari de atat sunt prea grele...
Sunt piciorul care impinge scara...

Mesaj 26 Mar 2016, 15:43
providra18 Calibrist Infocat
Calibrist Infocat

Da, sa stii ca ai dreptate. Pe 50 ar fi cel mai ok :). Acum sa vedem, daca le vand sau le schimb am sa merg pe talon de 50.

Mesaj 26 Mar 2016, 22:52
jocotuning Membru ClubCalibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
Cu 205/45 r16 este mai frumos optic ! masina mai lata si diferenta in diametru este foarte mic , si gume cu 45 gasesti mai multe zic eu :)

Mesaj 27 Mar 2016, 19:21
VEMANIS Avatar utilizator
Calibra Maniac
Calibra Maniac

Ca masina de zi cu zi, nu merg alea deloc! Am tot avut si nu se merita sa indrepti jante mereu. La el ca si la mine, nu renteaza optical asa de tare precum sa fie practica, sa nu te sperii de 9 gropi pe drumul spre casa...
Sunt piciorul care impinge scara...

Mesaj 28 Mar 2016, 11:58
Calibrist Infocat

Pe langa optica, sunt ingrozit de undele portiuni de drumuri unde dau din volan ca femeia din gura :)). Masini de mare tonaj au lasat "urme" pe asfalt, iar cu anvelope pe 45 chiar se simt acele urme chiar daca nu sunt vizibile. Lasand deoparte asta, foarte mult sufera si bucsaraia masinii la dimensiunea acestui talon. Si de ce sa ma enervez si sa ma doara cand dau intr-o groapa sau imi tai un cauciuc pe drumurile astea de cacat, pe cand s-ar putea bucura de jante cineva care are drumuri mai bune in judet? Sincer, pacat de ele, sunt tipla jantele. Astazi voi vedea un set de borbeturi, la fel ca ale mele doar ca pe 16 cu anvelope 205/55 R16, urmand sa le schimb anvelopele dupa spusele lui Vemanis 205/50 R16, asta in caz ca fac schimbul.

Mesaj 08 Apr 2016, 19:03
Calibrist Infocat

pam pam...cam asa arata cu bara fata. Sunt montate si duzele pentru spalat farurile :) si capacul de la carligul de remorcare nu mai este, s-a lipit capacul de spoiler si s-a facut retus.
Imagine

Imagine

Anterior

Înapoi la PREZENTARE