Acum este 02 Iun 2020, 15:23

News News of PREZENTARE

Site map of PREZENTARE » Forum : PREZENTARE

Spune-ne cate ceva despre tine si masina ta

Artyro - In cautari

Mult succes, abia astept sa mai adaugam inca un LET celor doua deja existente pe forum, nu Bubu? :D
Read more : Artyro - In cautari | Vizualizări : 1243 | Răspunsuri : 1

alex - calibra c20xe

Salut,
Despre mine:
alex,brasov, 22 de ani, am o calibra 2.0 16v, fabricata in 1992.

Despre masina:
caroseria: fabricata in Finlanda (nu exista rugina)

motorul (c20xe/j - 156CP fabrica) provine de pe un kadett GSI din 1988 (facut NOU de catre mine - inca mai are 30 de luni de garantie), si beneficiaza de urmatoarele:
-chiulasa cossworth (fabrica)
-pistoane forjate, volanta usoara (din fabrica - au fost standard pana in 1990 pe c20xe), bolturi, segmenti ...
Read more : alex - calibra c20xe | Vizualizări : 5756 | Răspunsuri : 30

INTALNIRE CLUBCALIBRA 2008

Stiu ca e devreme, stiu ca s-a mai discutat de multe ori si nu s-a realizat nimic, stiu ca este greu sa ne adunam cu totii la un loc. De aceea vreau sa incepem discutia si sa stabilim cateva mici detalii pentru o intalnire Club Calibra Romania la anul.

Propunerea mea este urmatoarea:

DATA: 23-24-25 MAI 2008

Ce parere aveti?
Read more : INTALNIRE CLUBCALIBRA 2008 | Vizualizări : 3314 | Răspunsuri : 13

matiu-calibra C20NE

salut
in primul rand ma bucur k in sfarsit e ceva de calibra cu .ro ......iar in al2-lea rand......am si eu un opel calibra C20 NE de 3ani...poze nu stiu sa pun...dak ma ajuta cineva...
Read more : matiu-calibra C20NE | Vizualizări : 20573 | Răspunsuri : 148

:)

ai facut o alegere foarte buna dupa parerea mea..shi eu mi-am dorit una turbo..dar ma multumesc shi cu asta p kre o am 16v 150cp ,cat despre mashina pe care ai detinut-o..nu am cuvinte ...succes in cont..shi ast sa ne vdm la o intalnire in tara :)
Read more : :) | Vizualizări : 6436 | Răspunsuri : 32

S@m0v@ru1_Pr@fu1t - C20LET

Sunt Gabi, pe numele meu de "scandal" Samovarul Prafuit. De asemenea sunt cel care a inceput acest proiect care sper sa consolideze comunitatea posesorilor de Opel Calibra din Romania.

Sun un fan declarat al Calibra si am o Calibra Turbo din 93 care a vazut multe la viata ei. Imi doresc neaparat si un Last Edition, la momentul actual visez la el... :D

Masina mea:
Imagine
Read more : S@m0v@ru1_Pr@fu1t - C20LET | Vizualizări : 9533 | Răspunsuri : 55

Autentificare  •  Înregistrare

Statistici

Total mesaje 28522 • Total subiecte 4414 • Total membri 900