Prima pagină EVENIMENTE INTALNIRI LOCALE Intanlire iulie-august Bucuresti

Intanlire iulie-august Bucuresti

Aici se anunta intalnirile locale ale clubului

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

rapid Avatar utilizator
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

Au disparut calibrele?nici o intanlire nimic?merg ca turbatu prin bucuresti si nu vad nici o calibra?sunt singur cuc.Pana mi-am luat eu calibra au disparut toate :)) .

Deci ce ziceti de o mare intanlire in bucuresti?nu conteaza luna dar sa ne organizam sa fim mai multi,asa o plimbarica prin centru,cu aparate foto si de filmat,imi aduc aminte de un filmulet de pe club cu un asemenea moment,si sincer vreau sa particip si eu :)) .

Asa sa intoarcem capetele la lume,poate poate isi rupe una capul =))

Asa ca incep cu lista:

1-Rapid-calibra violet numar habar nu am pe 25 o inmatriculez pe numele meu,oricum ceva cu H.E.L.

adrian1313 Avatar utilizator

salut si felicitari pentru interes insa cred ca au ramas prea putini cu calibre. cred ca ar fi indicat sa facem o intalnire cu bicicletele; asa o sa ne strangem mai multi, zic.
oricum, sa o stapanesti sanatos si fara evenimente; este o bijuterie calibra daca o poti intretine; bafta si daca organizati ceva mixt calibre+biciclete, ma bag
ady
B53FZK - ciudat, tot eu doar in acte
0722 82 12 70
ID - adypfa
2000, 8V, 92

alexaandru15 Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
hai sa gasim o data si poate si ora..sa vedem..daca mai adunam pe cineva

rapid Avatar utilizator

hai sa mai asteptam sa vedem cine mai este interesat,si dupa ce ne adunam cativa stabilim si data si ora sa fie perfect pentru toti.Oricum eu cred ca duminica ar fi cel mai bine,trafic putin in bucuresti,lumea este libera etc.Sper sa gasim cativa voluntari,totusi este pacat de masina asta ca nu o mai iubeste nimeni.
Daca nu le vindem si ne luam Logan,si ne intanlim mereu prin bucuresti,nu poti sa intorci capul fara sa vezi un logan :)) .

Pana acum doritori:

-Rapid
-Alexaandru15
-.....si mai vedem,pana se termina vara mai se gasesc cativa

VEMANIS Avatar utilizator
Calibra Maniac
Calibra Maniac

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP

Salut! Ma bag si eu, dar sa fim mai multi, asa doar in minim 10 nu se merita. Sunt destui care mai au Calibra, dar nu isi permit iesiri de genul sau sunt cazane si vai de ele. AU ajuns foarte ieftine si pe mana cui nu trebuie dar asta este. In curand urmeaza Bertonele sa aiba aceeasi soarta. Raman la curent cu eventuala intalnire, nu ma trec inca pe lista insa mi-ar place daca suntem mai multi dupa cum am zis. Si nu stau departe de Bucuresti, asa ca...asteptam alti doritori.
Sunt piciorul care impinge scara...

rapid Avatar utilizator

pfff,aici iti dau dreptate,multe cazane,dar da-o dracu 50 ron pentru benzina si 50 ron o sahorma si un suc cred ca se poate renunta la o asemenea suma.
Am zis bine,cine mai iubeste masina asta poate sa vina la o intanlire,eu unul sunt dispus sa vin exemplu si la Sibiu,daca se face intanlire acolo.
Astept pasionati sa vina,adica inca mai astept :D

alexaandru15 Membru de Baza Club Calibra

pfff ce trist...ce club mare devenise si ce dezamagire este acum

Billy c25xe Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Din pacate acum este foarte greu sa mai putem strange cateva Calibre , ca ne place sau nu au cam disparut din peisaj :( si sa zicem ca facem aceasta intalnire , insa cred ca mai mult de 5 nu se vor strange .

Ceva idei de o locatie , o data ?
Imagine

Ai grija , toate au o limita si nu conduce mai rapid decat pot ingerii tai zbura!!!

rapid Avatar utilizator

ce sa zic,eu unul luna viitoare 110% plec pe transfagarasan,si poate si transalpina,sa vad cum stau cu timpul.Am bagat ceva bani in masina sa o aduc pe linia de plutire,si sincer acum o mai am de inscris pe numele meu si sa schimb bucsile de bascula si pivoti.Si gata sunt pregatit de drum lung.
Da eu as dori sa mergem poate macar 5 calibra pe transfagarasan,lume de treaba,sa schimbam o vorba sa mancam un gratar si sa bem o bere.Dar nu stiu cati sunt dispusi sa faca macar transfagarasanul,nu mai zic de Transalpina.
Am primit destule reprosuri de la asa zici amici sau persoane care habar nu au ce inseamna pasiunea pentru o anumita masina,ca domne uite ce bani bagi in ia,ca este veche,ca nu stiu ce,ca consuma mult etc,putin ma doare de ce zic alti eu sunt super fericit de aceasta masina,nu ma vedeam conducand alta masina sa detin alta masina,si vreau sa fac si eu un lucru,sa facem macar o intanlire Club Calibra,ca pe vremuri,muream de oftica cand ma uitam la intanlirile de club,ca nu aveam o calibra si eu.Pacat ce s-a intamplat cu aceasta masina,si chiar ma doare sufletul cand vad o calibra taraganita in ultimul hal,chiar am pe unul aceiasi model ca al meu,pe bulgaria,care este un cazan,o omoara in draci,isi bate joc de a in ultimul hal,dar ce sa ii zici este masina lui.
O locatie accesibila ar fi bucurestiul,centru,o plimbarica pe ici colo,filmata,pozata etc.Habar nu am,pana nu vad lume interesata.Astept,momentan singurele calibra care le-am vazut de 2 luni au fost una in ramnicu-valcea cand ma duceam la sibiu si alata azi cand treceam prin colentina.Trist va spun,trist

SB-28-DNY Membru de Baza Club Calibra

daca tot treci pe la Balea fa o oprie si la Sibiu.... ;) ...chiar daca nu mai suntem foarte multi ne putem intalni...numai bine

Tonny Avatar utilizator
Membru ClubCalibra

Exista inca aceste masini si sunt destule si in Bucuresti iar lipsa acestora de la intalniri nu trebuie sa fie ceva surprinzator din multiple cauze.
Sper la fel de mult ca fiecare dintre adevaratii pasionati al acestui model sa fie la viitoarele intalniri cat mai multi membrii cu toate ca este greu se poate.

Voi participa si eu cu 2 Opel Calibra la intalniri in momentul in care acestea vor fi gata.
En`joy that:)
WWW.NIGHTTEAMRACERS.RO/forum / contact@nightteamracers.ro

Înapoi la INTALNIRI LOCALE