Prima pagină EVENIMENTE INTALNIREA ANUALA CLUBCALIBRA INTALNIREA NATIONALA CLUB CALIBRA 2013

INTALNIREA NATIONALA CLUB CALIBRA 2013

Totul despre intalnirile anuale Club Calibra Romania

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

glont Membru de Baza Club Calibra
Membru de Baza Club Calibra

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP
Eu propun sa ne intalnim duminica seara in bucuresti ce spuneti ??
poate asa suntem mai multi

chris.25iun Membru Activ Club Calibra
Membru Activ Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
Pana la urma se mai face ceva ... ca din cate vad este o dezorganizare totala si ce este rau ca fiecare isi cere ca intalnirea sa se tina in apropierea locatiei de unde este situat.... deci ???

rapid Avatar utilizator

Sunt multe probleme,totusi traim in Romania......oricum era timp sa se organizeze ceva din timp,sa inchiriem din timp un loc de campat.....dar asta e.

Eu vad 2 posibilitati plauzibile care putem sa le facem,daca chiar dorim sa ne intanlim........

1-duminica in bucuresti,cat mai multe masini.......facem un tur prin centru sa intoarcem capete.....am ai vazut un filmulet din 2009 sau asa ceva.....dupa aceea ne oprim intr-o parcare sa povestim,s-au o terasa.....parcare mare si la umbra putem merge in ROUA din herastrau.

2-duminica in brasov,sa gasim un loc amenajat de gratar langa brasov sau in zona asta a prahovei,si ne intanlim acolo cu gratarele si Calibrele si povestim,chestia este ca neaparat sa fie loc amenajat ca ne luam amenda daca facem foc intr-un loc neamenajat.

Din Bucuresti stiu ca suntem multi si putem pleca in coloana spre brasov,ar fi frumos.

Sincer si eu am probleme cu bani,masina este lovita pe aripa spate stanga,rulmenti urla,asigurarea de la astra mi-a dat doar 1000 ron......restul reparatiei am suportat-o din buzunar.....dar fac un efort sa facem o intanlire.....vreau sa am si eu un filmulet pe Facebook cu 20 de Calibra care merg cu stegulete Club Calibra in coloana.......Ma intelegeti ce vreau sa zic...

VEMANIS Avatar utilizator
Calibra Maniac
Calibra Maniac

Sper sa nu deranjez pe nimeni, dar in week-end voi ajunge in Braila. De asemenea mai vine un coleg in oras si putem face ceva "zonal" sa zic asa,eventual deplasare in Galati etc. Daca mai sunt doritori, putem face ceva frumos pe faleza sau undeva in apropiere. Colegii din Braila sunt la ei acasa deci pot "face cartile" pentru intalnire.
Sunt piciorul care impinge scara...

Redroket Membru ClubCalibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
Mai bine ne intalnim in parcare la Cora sau unde vreti si dupaia plecam la gratar poate la Pusnicu e drum bun...si pana la urma unde se intalnesc cei din Bucuresti?ca eu tot nu am inteles..O locatie si o ora va rog, ca mai sunt noua ore si inca nu se stie nimic... :-\

rapid Avatar utilizator

Cred ca ramanem sa ne alergam pe sosele sa ne gasim si sa vorbim......ca de intanlire s-a ales praful..........Cum am facut eu zilele trecute cand a vazut o calibra verde superba....JAD.....l-am alergat putin i-am dat un beep...am mers paralel cu el dar baiatul era prea ocupat cu mobilul :((

Calibra Maniac
Calibra Maniac

Se pare ca intalnirea de anul asta a avut loc la Braila. Acolo abia de am reusit sa ne adunam 3 masini. Cateva poze de la intalnire...

Enjoy!

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

rapid Avatar utilizator

felicitari pentru initiativa,in bucuresti sunt o gramada de Calibra si nimeni nu a zis macar de o intanlire intr-o amarata de parcare.

Bine ca sunt bagat in alt Club Auto,ca idee acolo s-a facut prima intanlire,asa inopinanta,s-a vorbit cu cateva zile inainte si s-au strans peste 30 de masini.

Aici a stat jumatate de an sau mai mult ceasul ala si nici macar un post pe Site sa se comunice ca nu se mai tine nimic,s-au macar o intanlire locala cum au facut baieti din Braila.

Calibra Maniac
Calibra Maniac

Multumim! Ideea este ca numai o masina este din Braila (aia de Cecenia). Restul suntem din alte locatii...tot inopinant a fost si aici.

SB-28-DNY Membru de Baza Club Calibra

am vb cu AWD si am propus felul urmator...weekendul ce vine va avea loc Sibiu Rally Romania FIA ERC - 25 - 27 iulie 2013... si am zis sa facem o campare cu cortul pe valea Curmaturii undeva va fi si raliul...zona se afla la urcare catre platoul Paltinis...aveti si ceva date cu prognoza meteo http://vremea.ido.ro/Sibiu.htm asa ca va astept in nr cat mai mare

AWD Avatar utilizator
Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Am fost in Poiana Bv de sambata seara pana duminica seara cu familia si Claudiu cu prietena. M-a sunat Dani din Sibiu care a avut o propunere f buna pentru weekendul urmator la Sibiu unde vedem si vtm sau rally nu stiu exact. E de tinut minte ca in perioada asta e f greu sa gasesti mai multe locuri de cazare la un loc, sa le rezervi si fara bani. Macar cei din zona centrala a tarii sa caute cazare ca stiu locurile mai bine. De preferat camping ptr ca multi nu au bani de hotel. Am inteles si ca multi nu au putut sa vina din diferite probleme pe care le inteleg.
Asta e, daca doriti fixam o alta data, anul asta si mai incercam dar nu aveti pretentia sa aranjam de la Bucuresti cazare in prin tara. Pot sa-mi rezerv in numele meu cazare dar nu pot sa platesc ptr altcineva.
Deci, cei care acuzati organizarea proasta ganditi-va ce ati facut voi ptr intalnire. Poate dupa fixarea locatiei ar trebui sa strangem bani inainte.
Numai bine.
Oltcit Axel 12TRS
Calibra Turbo 4x4
A4 2.0T quattro.

rapid Avatar utilizator

Eu nu as plati pentru frate-miu cazare,dar pentru niste persoane straine.

Ideea parerea mea ca voi ati mai facut intanliri,cei ''vechi'' propuneati un loc de campat din timp si fiecare isi rezerva locul,chiar credeati ca in ultima zi gaseam loc de cort si cazare in plin sezon?

Am vazut o gramada de calibra in bucuresti,intr-o seara cred ca ne putem strange intr-o parcare si sa strangem bani de cazare.
Dar erau 25 pe lista si 2-3 au comentat daca se mai tine intanlirea?restul?

Eu incerc sa vin in Sibiu,ca Vlad cel care era in club si de la care am cumparat masina anul trecut ii este dor de ia si vrea sa o vada,SB-06-VLD numarul anterior

Dar stau prost cu bani ca m-am apucat de zugravit casa.......din moment ce am vazut ca nu se mai tine nici o intanlire,si nimeni nu zice nimic.....

Sper sa vand ceva saptamana asta,ca numai drumul ma duce 350 ron...

Se pare ca nu m-a exprimat corect ...nu va fi VTM ci IRC ( ralirile de macadam ) traseul este cel mai greu din tara , deoarece mai bine de jumate din piloti abia termina cursa cu masina intreaga :D .....zona este mare practic e o vale de munte cu rau deci cazarea va fi la cort.
Am sa iau legatura cu toti prietenii (membrii) activi dar si inactivi din Sibiu

se pare ca raliul va fi incepand de vineri ora 20:00 pana la ora 01:30 iar sambata pana la ora 10:00 AM....azi m-a sunat un prieten bun ( organizatorul de retro mobile ) si ei vor face intalnire weekendul acesta pe un platou aproape de Paltinis si ne-a propus sa facem meetingul impreuna....acum astept un semn de la voi cei ce dores c sa vina....va fi party garantat....apropo cazarea se face la cort

din pacate s-a terminat si weekendul nebun...o sa revin si cu niste poze de la Retro Mobile :D

AnteriorUrmătorul

Înapoi la INTALNIREA ANUALA CLUBCALIBRA