Prima pagină EVENIMENTE INTALNIRI LOCALE INTALNIRE 19 OCTOMBRIE 2008 - 4TUNING SHOW

INTALNIRE 19 OCTOMBRIE 2008 - 4TUNING SHOW

Aici se anunta intalnirile locale ale clubului

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

hellker Membru de Baza Club Calibra
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
au fost la 4tuning cateva calibre (3 parca)printre exponate...totusi nu am regasit ownerii lor printre membrii clubului.

S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator
Administrator Club Calibra Romania

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP

mdap, una (cea rosie) este la vanzare si la noi pe forum... pe celelalte doua nu le stiam.
Calibra Turbo, C20LET, 1993

Billy c25xe Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

voodoo scrie:
Farte frumoasa calibra cea neagra. Bine ca nu am venit ca ma imbolnaveam. Si multi bani bagati in ea. Bravo lui (posesorului).

Sunt curios unde se pot face acele fante in aripile fata. Si manerele de la capota sunt super. SI inca o intrebare: stie cineva ce tip de jante are si cam cat or costa ?

Jantele sunt Brock B1 insa din pacate nu stiu cam cat ar costa noi :scratch: , am vazut sh la 450 euro. :D
Last edit:
Pe 16'' sunt 723 ron si pe 17'' 896 ron :good:
Imagine

Ai grija , toate au o limita si nu conduce mai rapid decat pot ingerii tai zbura!!!

adrian1313 Avatar utilizator

salutare tuturor,

a fost interesanta si constructiva intalnirea de duminica...a inceput bine, cu mici si s-a terminat langa SLR ul ala. doamne, m-am imbolnavit cat de bine arata (dupa cum spune si fata mea ca eu intorc capul mai repede dupa o masina decat dupa o fusta scurta). asta e, boala la table! si inca ceva, scuze c-am intins-o dar efectiv m-am imbolnavit ce am vazut acolo iar ca tortul sa aibe cireasa la iesire gabi se uita pe un catalog cu tuning pentru calibre (cred ca vrea sa ma imbolnaveasca stiind ca vreau s-o dau ;) )
asta e baieti, mi-a facut placere iesirea, poate se vor face si fara target, asa la mici si cicorico, cine stie, poate...
noi sa fim sanatosi ca problemele vin de la sine.

ady
ady
B53FZK - ciudat, tot eu doar in acte
0722 82 12 70
ID - adypfa
2000, 8V, 92

Aditza, imi pare bine ca ai venit, ca nu te mai vazusem de mult. :D Intr-adevar SLRul ala era de belea, in rest mie mi s-a parut destul de slab dpdv firme participante. Mi-a placut ca am avut si 3 calibre participante, chiar daca nu toate se ridicau la nivel de exponat.

adrian1313 Avatar utilizator

pot spune ca partial iti dau dreptate; motive? ciudat, dar am gasit ceva paradoxuri pe care nu stiu la ce targ/expozitite sau ce-o fi fost o sa mai gasesc.
- SLR, tzipla si la cativa metri afara o dacie ce avea ca tuning niste faruri cu doua rotocoale facute de o gospodina cu capacele de la muraturi
- asazisa taxa de intrare; ciudat ca se intra peste tot
- reclama si impresia manifestarii vazuta de afara, insa inauntru 25 de exponate si doua corturi
- gagicile care reusesc sa te atraga si sa-ti prezinte masinile; ciudat de data asta erau cateva "orci" ce indoisera vizibil plafoanele masinilor
- existenta exponatelor in corturi dar liplsa acuta de material publicitar
- etc, etc, etc....
sunt mult mai multe chestii ce trebuie punctate, dar nu sunt persoana abilitata sa aduca in vederea organizatorilortoate cele ce au mers sau au demarat prost.
din pacate nota mea pentru aceasta manifestare este doar 6 (este nota de trecere pentru ca a fost ceva decat deloc).
sunt curios sa mai aud ceva pareri....poate mi s-a parut.

PS -pana la urma fetele de la intrare care prezentau limuzina de 15 metri sau cat o fi avut, erau TUTE. habar nu aveau de ce erau acolo.
ady
B53FZK - ciudat, tot eu doar in acte
0722 82 12 70
ID - adypfa
2000, 8V, 92

Toni, din pacate nu am mai prins drifturile, cand am ajuns noi tocmai se terminasera. Dar am apucat sa auzim zgomotul, sa vedem fumul si sa mirosim cauciucul ars chiar inainte sa intram in Romexpo...

Offtopic: Pana la urma ai fost si tu la eveniment?

gil Membru ClubCalibra

Sorry ca nu am ajuns, sper la urmatoarea sa ma incadrez in timp. Imi poate spune cinvea, cam cat de des va adunati sau ne adunam :))) daca pot spune asa ???

seara buna tututor

Gil, nu avem o anumita zi in care ne intalnim. Chiar asa, ar trebui sa stabilim si asta :D

Urmareste zona de intalniri sau lasa adresa de email/telefonul in zona de date de contact. o sa iti dau un SMS sau mail cand se fac intalniri, asa cum fac cu toti ceilalti :grin:

Anterior

Înapoi la INTALNIRI LOCALE