Prima pagină EVENIMENTE INTALNIREA ANUALA CLUBCALIBRA INTALNIRE NATIONALA 2009

INTALNIRE NATIONALA 2009

Totul despre intalnirile anuale Club Calibra Romania

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Mesaj 02 Mai 2009, 03:47
matiu13 Membru PREMIUM Club Calibra
Membru PREMIUM Club Calibra

de data asta prezent obligatoriu' :D...
1. S@m0v@ru1_Pr@fu1t (+1 persoana)
2. Flexatu (+1 persoana)
3. mr.dru - posibil
4. th3onlyon3 (+1 persoana)
5. sorin - posibil
6. Florinike (+1 persoana)
7. Alex (+1 persoana)
8. g3an1_85 (+1 persoana)
9. sergyu (+1 persoana minim)
10.Csaby(77CTA)(+1 persoana)
11. Vemanis (+1 persoana minim)
12. Floppy ( + Ginutza)
13. calibra161(+1 persoana)
14.florinvez (+ 1 persoana)
15. Bogdan22 (+1 pers minim)
16. John8109 (+1 pesoana probabil)
17. Mozzo (+1 persoana??)
18. Bogdan AWD ()
19. Bubu (nu este sigur)
20. TzuTzu77
21.Matiu13(+1persoana,posibil 2)
Dezmembrez Calibra-0768854411

Imagine

Mesaj 02 Mai 2009, 03:47
matiu13 Membru PREMIUM Club Calibra

si sper ca de data asta sa ne strangem cati suntem pe lista!!sa fim cat mai multzi cu multe calibre!!!
Dezmembrez Calibra-0768854411

Imagine

Mesaj 02 Mai 2009, 19:44
S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator
Administrator Club Calibra Romania

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP

Dragii mei, pentru ca o imagine face cat 1000 de cuvinte am decis sa dau o fuga la Sighisoara sa vad cu ochii mei ce si cum. Drept urmare... va scriu de la terasa din Sighisoara, unde m-am asezat la un suc si o pizza. Sa o luam pe rand:

DRUMUL
Am plecat la 14.30 din Bucuresti si am ajuns la 18:00 in Sighisoara, cu doua pauze nu foarte lungi pe drum (cam 20-30 de minute in total). Am profitat de faptul ca era foarte lliber pe drum si probabil de-aia am facut doar 3 ore si jumatate, dar ca impresie drumul este impecabil atat pe DN1 cat si de la Brasov la Sighisoara.

CAZAREA
Pana acum am fost in 3 locatii sa verificam conditiile si pretul, dupa cum urmeaza:

DRACUL - la Danes (15 minute de mers de la Sighisoara spre Targu Mures)
Superba locatia, multe lucruri de facut (calarie, teren de fotbal, mini-gradina zoologica), amenajat foarte frumos totul, dar... foarte scump. Adica 1.6 milioane pe noapte la pensiune.
Am incercat si la Hanul Dracula, care apartine de acelasi complex, si este la 10 minute de mers. Locatia si mai superba, foarte liniste, lac cu peste. 21 de locuri de cazare dar organizate destul de ciudat: 5 camere cu 3 paturi, 1 cu 2 paturi si 2 apartamente. Cost: 1.3 milioane pe noapte (aprtamentele sunt mai scumpe, 1.7 milioane pe noapte).

CASA BENDORF (pana in HANUL DRACULA)
Ceva mai modest decat cele de mai sus, 6 casute de 2 locuri cu incalzire si baie si 4 camere in pensiune, deci in total 20 de locuri de cazare. Casutele destul de OK, cu televizor (mic :D) si baie, paturi duble (doua casute cu pat matrimonial). Zona de gratar, un raulet in apropiere. COST: 80 RON pe noapte.

HOTEL TRANSILVANIA (la iesirea din Sighisoara spre Danes, la sosea)
Nu am vazut camerele, dar este de 3 stele (nu poate fi asa de rau, mai ales ca parea renovat recent sau construit de curand). Spatiu de cazare: 26 de persoane. Cost: 1.5 mil pe noapte camera dubla. Singura chestie e ca e cam la sosea.

Inca mai cautam, o sa mergem pe la locatiile mentionate pana acuma si vedem cum se prezinta, o sa revin cu poze...

Cateva poze de pana acum:

Mai multe poze AICI
Calibra Turbo, C20LET, 1993

Mesaj 04 Mai 2009, 08:32
sergyu Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

De la CASA BENDORF nu ai poze, din ce spui pare ok si la pret si la conditii .
Prima dragoste nu se uita ,Black Calibra 115 cp.

Mesaj 05 Mai 2009, 02:11

Hai ca nu am avut prea mult timp sa pun si partea a doua de vizionari. Casa Bendorf este OK ca pret, dar nu prea m-a incantat la conditii. Casutele sunt foarte incomode, am dormit acolo o noapte si nu a fost chiar confortabil (sunt foarte mici, nu sunt foarte ingrijite, samd). In schimb am gasit alte variante...

Undeva sus, cu priveliste peste intreaga vale si oras, se gasesc trei spatii de cazare interesante, linistite si departe de agitatia orasului: pensiunea STEAJR (26 de locuri), pensiunea BELLA VISTA (22 locuri) si campingul VILA FRANKA (16-20 locuri).

PENSIUNEA STEJAR
Arata superb si pe dinauntru si pe dinafara, filmuletele spun totul. La pret este cea mai ieftina varianta si cred ca si cel mai bun pret/calitate: 110 RON pe noapte, TV in camera, dus, camere renovate, etc. Din punctul meu de vedere asta ar fi locatia principala de cazare pentru intalnire, este cea mai OK dpdv pret si calitate.

PENSIUNEA BELLA VISTA
Superb pozitionata, cu o terasa cu priveliste asupra orasului si a intregii vai, liniste deplina. Arata foarte bine pe dinafara, camerele nu le-am putut vedea, dar mi s-au dat asigurari ca sunt renovate si au dusuri in camera toate. Pentru ca este la 1 minut de mers pe jos de pensiunea STEJAR si este un pic mai scumpa mi s-a parut ideala pentru a caza restul oamenilor care nu incap la STEJAR (daca este cazul). Cost: 150 RON / noapte

CAMPING VILA FRANKA
Sunt doar cateva casute, dintre care doar 4 au DUS in camera, restul fiind doar cu un lavoar. Conditiile din cele fara dus le vedeti in poze (nu sunt nemaipomenite, dar rezonabile). As pastra-o ca varianta numarul doi, dupa STEJAR SI BELLA VISTA. Cost: 23-26 EUR pe noapte

Am pus mai multe poze cu vilele si peisajul aici

In curand (2-3 zile) ne vom decide unde facem rezervari si incepem sa strangem avans. Dati-va cu parerea aici care dintre variante o preferati.

Mesaj 05 Mai 2009, 06:42
Moderator Club Calibra

Pensiunea Stejar o stiu si eu , ii chiar ok dar daca vom fi mai mult de 26 de persoane( vreo 13 cupluri) ce facem ?? Ar trebui sa vezi exact citi merg si apoi sa incepi sa stringi avans si chiar sa incerci sa negociezi la vreo 90 ron camera :D .

Mesaj 05 Mai 2009, 23:03
VEMANIS Avatar utilizator
Calibra Maniac
Calibra Maniac

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP

Eu zic in felul urmator... Sa isi faca fiecare un total fictiv al costului acestei intalniri. Mai exact, sa zicem ca vom sta la cea mai scumpa cazare (2 nopti x 150 lei = 300 lei), benzina (sau gpl dupa caz :))) la un consum de aproximativ 9.0 l/100km (cam asa ne iau toate mai mult sau mai putin in "afara") inmultit cu 4.1 lei/litru benzina, inmultit cu 500 km sa zicem, asta face cam 185 lei (combustibilul). Pe langa astia ar trebui, dupa mine, sa avem fiecare inca 300-400 lei dupa posibilitati, pentru diferitele cheltuieli prevazute sau ne. Un total rapid la ce am zis pana acum, ar veni cam 800-900 lei per masina (impartind la 2, iese la jumate). Nu uitati ca toate acestea sunt impinse spre maxim ( consumul, cazarea, distanta si restul), deoarece asa ar fi mai bine sa luam toti in considerare, pentru a nu avea surprize nepalcute pe acolo. Cred ca acestea sunt suficiente pentru a trage o scurta linie la cam ce ar insemna cheltuiala . In functie de aceasta, ar fi bine sa stabiliti fiecare cum stati cu banii in momentul acela, care pot merge, care nu, sa se stie din timp cine ramane si cine nu in lista aia, sa putem rezerva locurile acelea. Daca sunteti de acord cu asta, ar fi bine sa o facem din nou (lista actualizata), pentru ca sunt sigur ca nu vor veni toti de acolo :-B si in functie de asta sa trecem mai departe la rezervari. Eu unul raman pe lista aceea!!! Astept parerile voastre. :ymcowboy:
Sunt piciorul care impinge scara...

Mesaj 05 Mai 2009, 23:33
TzuTzu77 Avatar utilizator

Dar cu varianta la cort cum ramane? Decat sa dau 100 de lei pe o noapte de cazare, prefer sa-mi iau un cort, plus ca ar fi frumos sa stam la un foc de tabara cu o bere, un gratar, etc. Pana la urma eu dorm si in masina, am mai facut-o, plus ca nu mor 2 zile fara tv si dus in camera.
EX Calibra '93 C20NE
NOW Astra Coupe '01 Z20LET

Mesaj 06 Mai 2009, 13:03
Moderator Club Calibra

Cu mancarea se poate face in doua moduri:
1. Vine fiecare cu ce vrea si maninca cind vrea .
2. Dimineata fiecare se descurca , la amiaza se gaseste un local bun si se serveste o ciorba, felul 2 se cumpara la comun carne pt gratar si pt seara la fel.
Ar fi bine sa se hotareasca sa stim cum sa ne facem planurile si plus de asta mai este exact o luna pina atunci :D .

Mesaj 06 Mai 2009, 23:29

Ok, s-a stabilit! Intalnirea va avea loc la PENSIUNEA STEJARUL din SIGHISOARA! :D

REZERVARILE SE FAC CU PM LA MINE, CLICK AICI

Variantele sunt urmatoarele, la alegere:
1. PENSIUNEA STEJARUL, SIGHISOARA (detalii mai jos)
2. PENSIUNEA BELLA VISTA, SIGHISOARA (detalii mai jos)
3. CAZARE LA CORT, SIGHISOARA (detalii mai jos)

PENSIUNEA STEJARUL
TARIFE
1 CAMERA DUBLA MATRIMONIALA - 110 RON
3 CAMERE DUBLE - 110 RON
3 CAMERE TRIPLE - 130 RON
1 APARTAMENT (3 PERSOANE) - 150 RON

DATE DE CONTACT
Adresa: Str Dealul Garii, 545400 - SighiÅŸoara, Judetul Mures
Telefon: +40.365.489.858
Mobil: +40.743.177.305
Fax: +40.265.775.599
Website: http://www.pensiuneastejarul.com

PENSIUNEA BELLA VISTA:
TARIFE
CAMERA DUBLA MATRIMONIALA - 150 RON (170RON cu mic dejun inclus)
CAMERE TRIPLA - 185 RON / noapte (215 RON cu mic dejun inclus)
APARTAMENT (4 PERSOANE) - 195 RON (235 RON cu mic dejun inclus)

DATE DE CONTACT
Adresa: Str. Dealul Garii, 545400, Sighisoara
Telefon: +40 265 779.868
Fax: +40 265 779.868
Mobil: +40 745 608.915
E-mail: office@bellavistasighisoara.ro
GPS: N461347 E244742

CAZARE LA CORT:
La 2 minute de mers pe jos de cele doua vile se gaseste o poiana in care lumea sta cu cortul. Este iarba, sunt copaci in jur si este liniste. Si cel mai important: din cate am vazut este gratis! :D
In cazul in care nu mai este loc nici in zona asta de campare se poate apela la casutele din campingul VILA FRANKA.

Mesaj 06 Mai 2009, 23:35

@TzuTzu: se poate si la cort, am postat mai sus detaliile. Este o zona cu verdeata f misto, unde se poate pune cortul (daca e spatiu suficient). Nu am vazut sa fie vreo taxa acolo, e la 2 minute de mers pe jos de pensiuni.

@Sergyu: corect, cu mancarea ne descurcam la fata locului, fiecare poate alege sa isi aduca acasa sau sa manance la restaurant acolo sau in oras. O sa facem si gratare ceva, ca sa avem ce sa ne amintim :D

Mesaj 06 Mai 2009, 23:37

Pana acum avem urmatoarele confirmari la cazare, cei care v-ati inscris pe lista aveti PMuri cu detaliile:

1. S@m0v@ru1_Pr@fu1t (+1 persoana) [CAMERA DUBLA STEJARUL, 2 NOPTI]
2. Flexatu (+1 persoana)
3. mr.dru - posibil
5. sorin - posibil
7. Alex (+1 persoana) [CAMERA DUBLA STEJARUL, 1 NOAPTE]
9. sergyu (+1 persoana minim)
12. Floppy ( + Ginutza)
16. John8109 (+1 pesoana probabil)
17. Mozzo (+1 persoana??)
18. Bogdan AWD ()
19. Bubu (nu este sigur)
20. TzuTzu77
21.Matiu13(+1persoana,posibil 2)

Mesaj 07 Mai 2009, 07:39
john8109 Avatar utilizator
Membru de Baza Club Calibra
Membru de Baza Club Calibra

Salutare tuturor. Cu parere de rau trebuie sa va anunt ca nu pot participa la intalnirea anuala de anul acesta. Spun asta pentru ca am aflat de curand ca in data de 06.06.09 trebuie sa fiu prezent la nunta unui foarte bun prieten. Rog moderatorul forumului sa elimine din lista participantilor, inscrisi la intalnire, subpunctul "16. John8109 (+1 pesoana probabil)". Cu siguranta vor mai fi intruniri si sper ca pe viitor sa am posibilitatea de a participa. Va multumesc pentru intelegere. Numai bine. Have fun.
Now Bertone Z18XE 01'
Ex. Calibra C20NE 93'
Ex. Astra F X17DTL 95'

Mesaj 07 Mai 2009, 11:57
TzuTzu77 Avatar utilizator

Mda, din pacate si eu am aflat azi ca pe 6 si 7 am examene :( Poate o sa reusesc totusi sa vin, dar numai pt o seara, vad eu ce fac cu cazarea daca e. Chiar imi pare rau, nu vroiam s-o ratez pe asta.
EX Calibra '93 C20NE
NOW Astra Coupe '01 Z20LET

Mesaj 07 Mai 2009, 21:03

Pana acum avem urmatoarele confirmari la cazare, lista updatata:

1. S@m0v@ru1_Pr@fu1t (+1 persoana) [CAMERA DUBLA STEJARUL, 2 NOPTI]
2. Flexatu (+1 persoana)
3. mr.dru - posibil
5. sorin - posibil
7. Alex (+1 persoana) [CAMERA DUBLA STEJARUL, 1 NOAPTE]
9. sergyu (+1 persoana minim) [CAMERA DUBLA STEJARUL, 1 NOAPTE]
12. Floppy ( + Ginutza)
16. Mozzo (+1 persoana??)
17. Bogdan AWD () [CAMERA DUBLA STEJARUL, 2 NOPTI]
18. Bubu (nu este sigur)
19.Matiu13(+1persoana,posibil 2)

@john, @TzuTzu: ne pare f rau ca nu puteti ajunge, dar nu fiti suparati: sigur mai facem o intalnire in vara! :D

AnteriorUrmătorul

Înapoi la INTALNIREA ANUALA CLUBCALIBRA