Prima pagină DISCUTII LOCATII DE VIZITAT GURA HUMORULUI BUCOVINA

GURA HUMORULUI BUCOVINA

Ai fost cu masina intr-un loc deosebit din tara sau din afara? Povesteste-ne si noua...

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Mesaj 04 Iul 2009, 13:35
silver bullett Avatar utilizator
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
Am fost acum 2 sapt in Gura Humorului intr-un mini concediu de 5 zile,ce sa va spun este vis,cei care au vizitat Bucovina cred ca stiu destul de bine.Ai de vazut si de vizitat o gramada numai Manastirile(Putna,Sucevita,Moldovita,Manastirea Humorului ,Dragomirna.si mai sunt :P)daca stai de ele pierzi cateva zile,Apoi in Suceava care este ff aproape de Gura Humorului, sunt de vazut: Cetatea de Scaun Muzeul Bucovinean etc..O alta locatie casa memoriala a lui Ciprian Porumbescu plus un peisaj care dupa parerea mea nu cred ca-l mai gasesti in alte locuri...sa nu uitam mancarea traditionala bucovineana care este delicioasa si ff naturala,bauturile specifice:afinata,zmeurata,palinca :P sunt ff bune.Preturile sunt mai mult decat bune :pretul unei camere in pensiune variaza de la 60-100 ron camera noapte si conditii ff bune balcon,televizor,baie in camera,curatenie exemplara.Cam asta este ma opresc aici pt ca ar mai fi multe de spus. Insa sincer pt mine sa fac 1500 km (470 buc-gura hum + ce am umblat acolo) a meritat, chiar pot sa spun ca am fost ff multumit si de cum s-a comportat masiana mai ales ca sunt drumuri fff bune.Bafta si un sfat inainte sa plecati in concedii in afara vizitati Romania pt aveti ce vedea.

Mesaj 04 Iul 2009, 23:43
AWD Avatar utilizator
Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Felicitari !
Foarte frumoasa descrierea ta, cred ca si vacanta. Spre rusinea mea nu am ajuns in partile alea. Tot sper sa ajung si eu pe acolo, mai ales ca am o cunostinta cu o pensiune si imi spune mereu sa vin sa vizitez locurile. Poate o punem chiar de o intalnire in zona aia.
P.S. Mai mi-a spus cineva ca prin partile alea sunt drumurile bune.
Oltcit Axel 12TRS
Calibra Turbo 4x4
A4 2.0T quattro.

Mesaj 07 Iul 2009, 14:01
marian_sro Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

intradevar zona este superba.
drumul pana in gura humorului e foarte bun daca vii pe bacau-roman.(e85)

Înapoi la LOCATII DE VIZITAT