Prima pagină PIATA CALIBRA VANZARI PIESE CALIBRA Faruri cu Angel eyes pt Calibra

Faruri cu Angel eyes pt Calibra

Vanzari / schimb de piese pentru Opel Calibra

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

TzuTzu77 Avatar utilizator
Membru PREMIUM Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

Pret in lei? Eu am gasit cu 700.
EX Calibra '93 C20NE
NOW Astra Coupe '01 Z20LET

S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator
Administrator Club Calibra Romania

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP

TzuTzu77 scrie:
Pret in lei? Eu am gasit cu 700.

Asa, pe eBay sunt 120 EUR (+transport)...

DriftingCalibra scrie:
Cred ca mai ramane inca ceva de adaugat la anuntul tau :
- Farurile vin fara soclu si becul de avarie stanga+dreapta
- Mufele cu siguranta nu se potrivesc si trebuie inversate,facute legaturi intre pozitie si faza scurta, samd.

Tony, la mine au avut si soclu si becurile (e adevarat, nu le-am luat de la Iustin, ci de pe eBay). Mufele s-au potrivit perfect, singura chestie care ma deranjeaza (ca inca nu am rezolvat-o) e ca imi baga proiectoarele pe pozitie, deci ajung tot la vorba ta: trebuie desfacute.
Calibra Turbo, C20LET, 1993

Si eu pana la urma ce sa-mi iau? :cry: Ca ale mele sunt praf si pana la sfarsitul lui februarie vreau sa-mi iau neaparat.
EX Calibra '93 C20NE

DriftingCalibra scrie:
Sa intram in normalitate si sa spunem cu adevarat ceea ce vindem.

AMIN! Cat despre calitate: si ale mele sunt cam varzuca, ai vazut cum s-au aburit si a INTRAT MURDARIE IN ELE!?

robertpieptan Avatar utilizator
Membru Activ Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP

..daps..shi se shi aburesc.
in afara de astea, mai rau este ca nu shtiu cum le pot aranja sa nu mai bata aiurea...proiectorul bate intr-o parte, faza scurta in alta parte.
per total eu sunt insa multzumit de raportul calitate/pret tzinand cont ca am luat shi faruri shi angel eyes un pret super ok.
Imagine

sergyu Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

C
gabriel.lazar scrie:
va propun eu ceva putem pune doar geamuri clare shi angel eyes pe astea normale io asa o sa fac ca din cate vad nu prea este combinatie cu farurile astea asa ca o sa imi fac io unele shi or sa arate shi mai bine o sa pun poze dupa ce termin cu ele

Asta o aveam in plan anul trecut , aveam aproape totul pregatit , prietenii ,berea la rece si vinul, trebuia sa vina doar cercurile de la Angel eyes 4 la numar, albe, pret 22 euro cu tot cu transport in tg mures, dar din pacate cind au ajuns erau de bmw :banghead: cine a facut comnada a mai comandat piese si pt bmw .O perioada am fost nervos , mi-am revenit :grin: dar acuma de o luna le-am dat la un amic pt bmw si le-am vazut pe masina :cry: . Si probabil la vara am sa reiau intreg procesul "made by home" de la inceput.
Prima dragoste nu se uita ,Black Calibra 115 cp.

pune si tu un link te rog, sa nu mai cautam.
EX Calibra '93 C20NE

robertpieptan Avatar utilizator

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP

Nu te ataca, ca te ataci degeaba! Sunt super ok farurile! Shi cred ca am scapat shi de condens ca nu am mai vazut farurile aburite ;)

viewtopic.php?f=7&p=979#p966 gaseshti shi cateva poze.
Imagine

10krpm scrie:
2. Farurile se aburesc fiindca au apa in ele(au facut condens inainte de montaj). In timp aerisirile din spatele becurilor isi vor face treaba si nu se vor mai aburi.
Nu inteleg de ce nu am primit pana acum nici un tel de la clienti cum ca se aburesc farurile si doar aud cotcodaceli pe forum. Am spus clar, farurile au garantie 1 an!!! Nu o dau de la mine, o da producatorul.

Man, eu am zis clar ca nu am cumparat de la tine, ci de pe eBay. Mi-am spus parerea pentru ca era vorba despre angel eyes, dar nu m-am referit la farurile pe care le vinzi tu. Daca s-a inteles asa imi cer scuze si specific inca o data: eu nu le-am cumparat de la Iustin.

10krpm scrie:
3. Nici un far de Calibra nu vine cu dulie sau bec pt semnalizare, indiferent de producator.

Aici trebuie sa te contrazic, ale mele aveau in punga si becuri de semnalizare, asa cum stopurile cu led au si ele becuri pentru semnalizare in cutie.

10krpm scrie:
5. Daca Nu s-au potrivit mufele si nu sunteti in stare sa faceti o amarata de adaptare atunci vindeti-va Calibra si luati-va o masina noua sa-i faceti service doar la reprezentanta si cu piese noi... Nu e vina mea ca cei de al Opel au folosit mai multe tipuri de faruri si nu se potrivesc mufele de la unul al altul.

Aici esti rautacios si nu am sa comentez decat atat: nu cred ca Opel a folosit modele diferite de mufe, pentru ca nemtii nu prea sunt adeptii "romanismelor" de genul: "las-o mah ca merge-asa" sau "nu-i nimic, o luam la pila si iese". Din ce am vazut pe piesele originale de Opel au codificari clare, iar cele de tuning respecta aceste codificari.

Cheers! :D

Sunt negre? Unde as putea sa le vad? Daca e lasa un nr de tel, id de mess, aici sau pe pm.
EX Calibra '93 C20NE

Înapoi la VANZARI PIESE CALIBRA