Prima pagină INFORMATII PREZENTARE dominic c20ne (90')

dominic c20ne (90')

Spune-ne cate ceva despre tine si masina ta

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, sergyu

Mesaj 21 Sep 2010, 13:34
dominicu Membru ClubCalibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
Salut,

Povestea mea si a masinii mele incepe asa:
Acum un an de zile am achizitionat o calibra , din pacate masina a fost pe mana cui nu trebuia si pur si simplu si-au batut joc de ea, masina a fost grav avariata frontal si lateral (sofer) si pe langa asta si neinscrisa, dar nu am mai tinut cont de asta si mam indragostit de ea la prima vedere :D
Cu toate astea ,am reusit impreuna cu un foarte bun prieten sa o pun pe picioarele ei, dar problema cea mai mare ramane inscrierea....am toate actele in afara de brif`ul mic...si toate cunostiile mele care se ocupa cu inscrierea pe bulgaria mi-au spus ca nu se poate inscrie fara brifu mic...
Acuma nu stiu ce sa fac cu ea.... daca ma poate ajuta cineva....:(
o mica istorie a acestei masini si etapele prin care a trecut pana a ajuns din nou pe roti...

http://www.youtube.com/watch?v=LpAtF8NKl4A

Mesaj 23 Sep 2010, 19:59
mircea.armeanu Avatar utilizator
Membru de Baza Club Calibra
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C25XE - V6, DOHC, 170 CP

Da-mi voie sa te felicit pentru munca depusa! Trebuie cu adevarat sa tii la o masina ca sa o pui din nou pe roti dupa un accident asa de serios!
A iesit super in final!
In ceea ce priveste inamtricularea, pot sa iti dau o idee si anume "recarosare" (doar cu numele). Ai taiat si sudat destul la ea, ce mai e in plus o tablita cu niste numere. ;)
Respect!
Opel Calibra 1995,X30XE V6 + F28 6+1 viteze

Înapoi la PREZENTARE