Prima pagină INFORMATII CLUBCALIBRA.RO Degradare Clubcalibra

Degradare Clubcalibra

Sugestii, probleme, tot ce tine de site/forum/club

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Vrei sa folosim WARN si BAN pentru userii care nu respecta regulile pe forum? (PANA LA 22 NOIEMBRIE)

Poll ended at 21 Noi 2008, 21:33

A. Da, consider ca este neaparat necesar
18
82%
B. Nu, nu consider ca este necesar, e bine asa cum a fost pana acum
4
18%
C. Nu stiu, nu ma intereseaza
0
No votes

Total votes : 22

Mesaj 07 Noi 2008, 17:42
mirciulik Membru ClubCalibra

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP

Observ de la un timp degradarea forumului cauzata de userii noi.

Titluri de genul "Salut, Problema, Prea Tare...." si exemplele pot continua, prezentari de masini la care spun ca si-au luat calibra dar nu dau nici un fel de detalii si trebuie sa le smulgi vorbele din gura.
Intrebari stupide , dar care au fost deja dezbatute prin forum, sfaturi de la un user cu un singur post pe forum, dar de la care nu putem sti cate dreptate are.

Ba mai nou injurii la adresa altor useri, poate chiar a unor useri vechi, intemeietori ai forumului.

Desi nu ma implic prea mult in discutiile de aici (pentru ca nu am inca o calibra) ma astept sa se vorbeasca cat mai tehnic si cu argumente solide, si nu din povesti pescaresti.

PS: Tot in jurul varstei de 20 de ani sunt si eu, dar nu poluez forumul doar ca sa ma aflu in treaba.

Respect pentru fondatorii forumului, pentru userii activi care contribuie la dezvoltarea sindromului "Calibra" .
Last edited by admin on 09 Noi 2008, 00:09, edited 4 times in total.
Motiv: mutat de la DISCUTII GENERALE + adaugare Chestionar
In cautare de Calibra

Mesaj 07 Noi 2008, 21:30
admin Avatar utilizator
Administrator Club Calibra Romania
Administrator Club Calibra Romania

Salut mirciulik,
si multumim pentru semnalul de alarma. Incercam sa moderam cat mai multe dintre discutiile care nu sunt evidente sau care nu sunt postate corect, dar trebuie sa fim constienti ca membri noi nu cunosc regulile si modul de lucru de pe forum. Asta este rolul Moderatorilor si al Adminului, sa ii invete cum se utilizeaza forumul.

Nu se intampla doar la noi, pe majoritatea forumurilor apar astfel de situatii si se remediaza prin interventia moderatorilor sau prin aplicarea de Warning-uri (la n warninguri userul respectiv e banat pe o perioada) sau Ban-uri. Noi ne-am propus sa nu aplicam metode de corectie de genul Warning sau ban, dar daca majoritatea va considera oportuna introducerea lor pentru pastrarea unei anumite calitati atunci asa vom face.

Pe ideea asta am lansat si un sondaj in aceasta discutie, pentru a vedea daca lumea este de acord sa introducem Warning si Ban temporar pentru userii care nu se conformeaza de mai multe ori regulamentului forumului.

Hai sa votam! :D

LATER: CHESTIONARUL E VALABIL PANA LA 22 NOIEMBRIE.

Mesaj 31 Dec 2008, 19:44
AWD Avatar utilizator
Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Salutare mirciulik,
Din pacate am ajuns sa ne minunam cand cineva mai scrie si lucruri normale, folositoare. Felicitari ptr. propunere. Apropo, te-am intalnit si pe clubul Italian :D .
Vreau sa urez tuturor membrilor pro, contra, emu, hip-hop, manelisti si clasici, La multi ani, sanatate si intelepciune. Un an mai bun.
Oltcit Axel 12TRS
Calibra Turbo 4x4
A4 2.0T quattro.

Înapoi la CLUBCALIBRA.RO