Prima pagină PIATA CALIBRA VANZARI PIESE CALIBRA Cumpar furtun pompa de servo

Cumpar furtun pompa de servo

Vanzari / schimb de piese pentru Opel Calibra

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Mesaj 17 Feb 2008, 16:26
cla Avatar utilizator
Membru PREMIUM Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
Am nevoie de furtunul care vine la pompa de servodirectie.pana acu mergea ala, dar de o bucata de vreme din cauza ca e...gatuit..nu lasa uleiul sa treaca prin el si il da afara prin gaurica de la vas.am pus sageata rosie sa va dati seama despre care vorbesc...si daca aveti si prostia aia de care se prinde (sageata albastra)ca acolo aia sigur e improvizate :grin: ..multam fain!
ym: viziteu_claudiu 0765.491.881

Imagine

Imagine
Imagine
XPI NEXT LEVEL

cla Avatar utilizator

sau macar altceva cu ce as putea sa il inlocuiesc sa se potriveasca... :rolleyes:
Imagine
XPI NEXT LEVEL

alex Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP
de ce nu il tai, sa stea drept, sa nu mai aiba coturi.
sau mergi la magazin, iti garantez ca se gaseste, eu unul am cumparat
Calibra Turbo 4x4 1993
ex Calibra C20XE 1992
ex Calibra C20NE 1990

cla Avatar utilizator

am fost si la magazin...la unul am cerut si mi-au zis ca furtune nu aduc...am intrebat si de carcasa la filtru cu tot cu..colectorul ala de sub spoiler...vanzatorul se uita la mine si imi zice ca nu a auzit de asa ceva si cica "filtrul de aer e inchis ermetic" nu mai este nimic sub spoiler ..si oricum nici de astea nu aduc :D
iar la alt magazin mi-au cerut 7 mil pe furtunu ala... :thumbsup:

rog frumos de tot, pe cineva care are NE si o pompa asemanatoare, sa puna o poza, sa vad si eu cum boala tre sa arate furtunu ala si cum trebuie sa fie prins :beg:
Imagine
XPI NEXT LEVEL

alex Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP
subscriu la ce a zis cipri.
cauta si la alte magazine. eu mi-am cumparat set complet de furtune si garnituri cu circa 170eur, toate pe original cu holograma si marcate GM. imposibil sa nu gasesti mai ieftin
Calibra Turbo 4x4 1993
ex Calibra C20XE 1992
ex Calibra C20NE 1990

cla Avatar utilizator

in sfarsit am gasit.nu aveam nevoie doar de furtun ci de toata teava care duce de la vas la pompa.l-am pus si am zis ca daca tot is jegos, am dat si filtru conic jos...il pun pe cel original sa traga aer rece de afara...si ma gandeam sa dau jos si prostia aia cu clapeta de care vine prinsa cablul la acceleratie sa o curat ca e murdara rau.
Sarmana la tata lumea pt ajutor!dau un kil de benzina daca ajung la bucuresti in martie :D
Imagine
XPI NEXT LEVEL

Înapoi la VANZARI PIESE CALIBRA