Prima pagină PIATA CALIBRA VANZARI / CUMPARARI OPEL CALIBRA Cumpar Calibra !

Cumpar Calibra !

Vrei sa vinzi/cumperi o Calibra ta? Aici e locul potrivit!

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Mesaj 09 Sep 2011, 20:38
SkiLLah Membru ClubCalibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
Salutare , sunt nou pe acest forum ....vedeti si voi ca e primul meu post , sunt un fost bertonist , din pacate a trebuit sa il vand si ....mi se rupe sufletul , acum doresc sa achizitionez o calibra , si am luat legatura cu voi pentru ca stiu ca sunteti "profesionisti" in ceea ce priveste acest model de opel , cu alte cuvinte :

Cumpar Opel Calibra , obligatoriu cu aer conditionat , trapa ( o obsesie de a mea ) , si SA FIE INSCRISA PE RO ! ca motor de preferat C20NE , m-ar tenta si un C20LET insa nu cred ca pot achizitiona una in mintile ei la banii de care dispun in acest moment . Sunt din Bucuresti , doresc o masina care este cunoscuta de voi , bineinteles voi efectua si un test daca ma decid sa cumpar una . banii de care dispun sunt 900 de euro . sper sa gasesc o masina la banii acestia dar si ok , apreciez modelul ca un "parinte" pentru bertone. As prefera un motor C20NE in special pentru ca din cate am auzit " nu are moarte " insa accept si sfaturi din partea voastra in vederea raportului - consum / fiabilitate / performanta .

Contact : b_111_skl@yahoo.com / 0723.500.635 ( cu rugamintea sa dati un SMS inainte sa spuneti ca sunteti de pe club calibra. ) Sa auzim de bine ! :D

Mesaj 10 Sep 2011, 00:20
alexaandru15 Membru de Baza Club Calibra
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
Bun Venit!! acuma nu ma consider un mare expert....dar o calibra inmatriculata cu aer...la 900 de euro sa zicem ca nu prea o sa gasesti....si daca gasesti sigur gasesti una in care sa mai bagi inca 900 de euro sa fie cat de cat o masina ok...ca un sfat incearca sa mai pui ceva banuti ca sa iti una care sa fie mai ok

Mesaj 10 Sep 2011, 11:32

am inteles , insa din pacate in jurul acelei sume ma invart eu momentan . in orice caz , astept oferte apropiate de suma respectiva ....cat mai apropiate ... :)

Mesaj 21 Sep 2011, 22:42
VEMANIS Avatar utilizator
Calibra Maniac
Calibra Maniac

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP

Mai bine mai mergi pe jos o perioada si strangi niste bani si cumperi ceva mai scump, dar un pic mai bun. Parerea mea! la 900de euro, daca e inscrisa ori e coaja ruginita, ori e motorul praf sau ceva in neregula cu actele. Bafta!
Sunt piciorul care impinge scara...

Mesaj 24 Sep 2011, 14:40

am reusit sa mai adun ceva bani ...acum am in jur de 1400 ...insa vreau ceva bun :)

Mesaj 01 Aug 2012, 16:33
alex_sergiu Membru ClubCalibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
salut nu stiu daca cauti inca calibra dar am eu una la 1000€uro negociabil ,an 92, culoare alba ,are 144 km , motor SFI doch16 v., 150 cc. nu e inmatriculata in ro .
Imagine

Înapoi la VANZARI / CUMPARARI OPEL CALIBRA