Prima pagină PIATA CALIBRA CUMPARARI PIESE CALIBRA Cumpar Admisie Sport C20ne

Cumpar Admisie Sport C20ne

Cauti sa cumperi ceva pentru o Calibra? Da niste detalii!...

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Mesaj 17 Iul 2013, 14:00
rapid Avatar utilizator
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

Admisia sa fie completa,cu tot cu clapeta si senzor.

De preferat sa fie Lexmaul dar nu ma supar sa fie si admisie Irmscher.

Pe cea Irmscher am pierdut-o din cauza ca persoana care o vindea s-a aruncat la 600 ron cand m-am intanlit cu el......si nu am fost dispus sa dau atatia bani,dupa 2 luni a vandut-o cu 300 ron......asta e.

Anuntul este valabil pana in septembrie,sper sa fie cineva dispus sa isi vanda admisia,ecu am gasit cu chip,si o sa imi mai trebuie un regulator de benzina cu manometru daca se poate.

Mesaj 12 Sep 2013, 10:42
gabi1904 Membru Activ Club Calibra
Membru Activ Club Calibra

Trebuia sa accepti cu 600 ron Irmscher-ul ...admisiile pt C20ne sunt acum foarte rare... eu am Lexmaull pe masina, am avut oferte de 200 euro pe care le-am refuzat, eu vreau sa dau intreg pachetul ( axa cu came 297 grade + soft pentru ea cu tot cu ECU + admisia+ 4 injectoare) ...pret pachet 500 eur

P.S. Daca montezi doar admisia nu ai nevoie de modificare de soft, nici de crestere presiune benzina (si se recomanda filtru de aer stock in cutie) ... deoarece o sa ai detonatii foarte mari atat pe admisie cat si pe evacuare.... in traducere: faci motorul ZOB!
C20NE '92

Mesaj 12 Sep 2013, 12:37
rapid Avatar utilizator

da ai dreptate,dar sincer nu as investi 500 de euro intr-un c20ne.......la bani astia pun un xe pe masina cu chip si ajung la 170 de cai......sau imi iau un c20seh si cu chip il aduci la 145 de cai.Singura chestie doream admisia pentru boost,particip la liniute si imi trebuie accelerare pe 402 m atat.....chiar vinde cineva aici un seh cu 600 ron.......nu l-am cumparat ca am refacut motorul meu si nu am vazut rostul sa mai investesc alti bani in motoare,plus ca o axa cu came noua de c20seh este 360 ron noua.....

Momentan mi-am montat chipul pe ia,regulator de benzina de 3 bari si este alta masina......poate o sa ii pun si injectoare marite de xe alea bej de 220cc........filtru de aer cel din carcasa K&N :)

Ms pt mesaj

Înapoi la CUMPARARI PIESE CALIBRA