Prima pagină INFORMATII CLUBCALIBRA.RO Concurs CALIBRA - Hai la vot!

Concurs CALIBRA - Hai la vot!

Sugestii, probleme, tot ce tine de site/forum/club

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

adismekerul Membru ClubCalibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
MozZo scrie:
Nu se mai voteaza nimik...si se pare ca in curand nimeni nu o sa mai intre pe forumu` asta :-??...cred ca o sa`l inchida baietzii care "se ocupa" de el..:-??...de muuuuuulta vreme vad ca nu mai face nimeni nimik

ti se pare tie ca nu e activitate aici?...iti spun eu- este muuuuuuuult mai multa decat la voi!

MozZo Membru PREMIUM Club Calibra
Membru PREMIUM Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP

adismekerul scrie:
MozZo scrie:
Nu se mai voteaza nimik...si se pare ca in curand nimeni nu o sa mai intre pe forumu` asta :-??...cred ca o sa`l inchida baietzii care "se ocupa" de el..:-??...de muuuuuulta vreme vad ca nu mai face nimeni nimik

ti se pare tie ca nu e activitate aici?...iti spun eu- este muuuuuuuult mai multa decat la voi!

Prietene sa`ti spun cam asa :-? ...nu are nici o legatura clubul din care fac eu parte cu un CLUB AUTO DEDICAT MARCII(daca intelegi ce vreau sa spun)...eu cand am zis ca nu mai face nimeni nimik m`am referit ca acum 1 an-1an jumate parca era altceva :-?(din cate stiu eu se organizau intalniri NATIONALE)..si din cate vad eu u esti membru de cateva luni :-?..si pe langa toate astea am vazut ca ai 10-11 posturi in care te legi de toata lumea si faci misto de toti...tare sunt curios sa`ti vad superba masina(sau nu ai curaj sa o prezinti?..de ce? este ruginita?)..vad ca ma si cunosti stii din ce club fac parte..pai sa`ti zic cam asa....la noi activitatea clubului nu se tine pe forum...si daca stau sa ma gandesc putin,suntem la a DOUA intalnire NATIONALA(intr`un singur an)...Cand stau si ma uit la id`u tau imi da impresia ca esti un COCALAR IMBATRANIT...numai bine iti doresc si sry de off topic...
Born To Drive Fast !!!

AWD Avatar utilizator
Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

MozZo scrie:
adismekerul scrie:
MozZo scrie:

Prietene sa`ti spun cam asa :-? ...nu are nici o legatura clubul din care fac eu parte cu un CLUB AUTO DEDICAT MARCII(daca intelegi ce vreau sa spun)...eu cand am zis ca nu mai face nimeni nimik m`am referit ca acum 1 an-1an jumate parca era altceva :-?(din cate stiu eu se organizau intalniri NATIONALE)..si din cate vad eu u esti membru de cateva luni :-?..si pe langa toate astea am vazut ca ai 10-11 posturi in care te legi de toata lumea si faci misto de toti...tare sunt curios sa`ti vad superba masina(sau nu ai curaj sa o prezinti?..de ce? este ruginita?)..vad ca ma si cunosti stii din ce club fac parte..pai sa`ti zic cam asa....la noi activitatea clubului nu se tine pe forum...si daca stau sa ma gandesc putin,suntem la a DOUA intalnire NATIONALA(intr`un singur an)...Cand stau si ma uit la id`u tau imi da impresia ca esti un COCALAR IMBATRANIT...numai bine iti doresc si sry de off topic...

Cat de simplu si frumos comunicam . . . . :D . Acum urmeaza replica referitoare la mama si rudele ei decedate, apoi ceva de genul "iti iau gatul cand te prind" :D . Hai sa ne oprim aici, daca aveti ceva presiuni acumulate, mai bine in particular sau de ce nu la o bere.
Oltcit Axel 12TRS
Calibra Turbo 4x4
A4 2.0T quattro.

mircea.armeanu Avatar utilizator
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C25XE - V6, DOHC, 170 CP

Si eu m-as baga la un vot... asta daca se mai tine... un pole ceva?
Offtopic: Pacat ca se ajunge la astfel de replici. NU iau partea nimanui, dar nu e frumos ce se intampla... desi suntem cam putini pe aici sa ne mai si certam... ar fi, cum am mai zis, pacat.
Opel Calibra 1995,X30XE V6 + F28 6+1 viteze

calibra_bum Avatar utilizator

Si eu ma bag dar cum gasim solutia?
B-94-PFY
Imagine
0723921444

xzibit_ex2005 Avatar utilizator

vad ca nu s-a mai facut nimic.
Propun sa se faca inscrieri (care vrea sa isi inscrie calibra pt vot..cu detalii, categorile de se vorbeau mai jos, cum se vorbea..etc) si dupa ce se face o lista si lumea sa voteze pe tot parcursul anunlui. fara cearta fara conflicte.. cine voteaza,voteaza, intr-un an se aduna oricum voturi si tot ce e nevoie.

+ Propun si categoria Best Calibra Kitch pt ca sunt mai sunt si dastea;)))
~Ori suntem calibristi, ori nu mai suntem~

gaby calibra Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

prezent si eu :D
Imagine

bluewind_64 Membru ClubCalibra

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP
buna tuturor.in primul rand sper ca nu sant restrictii de varsta pe acest forum,,,dat fiind varsta medie a posesorilor de calibra...
iar in privinta bunelor maniere a seriozitatii comentariilor,,raspunsurilor ,,,nu cred ca ar putea fi vorba de circumstante atenuante cum ar fi ,,,,"noi veniti pe forum".Cand e vb de respect vorbim de buna crestere si educatie.Presupun iarasi ca nu vorbim despre copii care nu si-au terminat educatia.
In schimb recunosc ca nu am percurs toate discutiile de pe forum dar in mare vad asa cum am observat ca au mai spus si altii ca in ultimul timp adica,,,in acest an poate mai exact se discuta putin,,,putine posturi,,,,,,,,
s-au imputinat calibrele?sau poate se pierde interesul?,,,nu stiu,,,,,,,si nu sant cred in masura sa trag cele mai bune concluzii....sant nou,,,si nici calibra nu am de mult timp....
inteleg ca multe calibre s-au adus in tara cand taxa era mica si cu bani putini,
e normal ca masinile noastre sa nu fie tocmai niste rachete sau bijuterii.
unii le-au luat si se chinuie cu ele...
unii sa le restaureze altii sa inteleaga unde si cum sa le caute defectele,,,si mai important decat toate unde sa mearga cu ele.....sa le repare,,,pt ca multi nu isi permit reprezentante,,,iar in rest super-mecanicii nostri rezolva totul cu ciocan si sarma,,,,
Am uitat sa ma prezint,,,si imi cer scuze.
am 47 de ani,,,,si am cumparat de curand o calibra ,,Un X20Xev 2.0 16v ecotec 136Hp.
nu e perfecta dar sant multumit si constient ca necesita ceva bani....
Am intalnit aici pe forum un baiat extraordinar un care la randul lui mia recomandat un altul tot de pe forum care mi-a furnizat niste piese pt calibra...
am intrat azi pe topicul asta.am fost incantat de idee si inca mai sant,,,e o forma sau un motiv,,,,o parghie prin care sa se mai trezeasca interesul pt site pt forum,,,,dar,,,,,vad ca a ramas ideea doar...
sau ma insel?

Anterior

Înapoi la CLUBCALIBRA.RO