Prima pagină PIATA CALIBRA COMENZI DE GRUP SA COMANDAM: CHEI TIP BRICEAG CU TELECOMANDA.

SA COMANDAM: CHEI TIP BRICEAG CU TELECOMANDA.

Ne luam cate ceva pentru Calibra?

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

gabriel.lazar Membru de Baza Club Calibra
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
mai este o varianta in cazul in care aveti deja inchidere centralizata cu telecomanda...in targ se gasescchei separat 30 de ron bucata cu tot cu ciucurit pt telecomanda!dupa ce ai luat cele 2 chei te duci la un service unde se monteaza alarme shi le spui sa iti reseteze alarma shi sa iti bage cele 2 telecomenzi care sunt incorporate in chei in alarma!dupa aceea iti va functiona ff bine shi inchiderea centralizata shi alarma de pe cheie!!cam asa sta treaba daca nu vrei sa schimbi inchiderea centralizata cu totul!!

adrian1313 Avatar utilizator

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
salut
nu vreau sa fiu gigi contra dar semnalez o particularitate: acum un an am fost fermecat de acest tip de cheie si am achizitionat-o. am urmat exact pasii normali de"compatibilizare" si de aici nebunia: cel ce mi-a "scobit cheia" a facut-o intr-un mod grosolan si apoi baietii cu telecomenzi mi-au spus ca nu imi pot transfera toate functiile telecomenzii pe cea noua. de ce? asta este o intrebare care a ramas cu un raspuns incert. amintesc ca asta a fost cu un an in urma, poate acum totul sa fii evoluat, sper, eu am vrut decat sa va spun ca exista ceva probleme (sau au existat).
ce spuneti voi cu cheia tip briceag este SUPER frumos si util, asa ca cei ce vor reusi nu pot fi decat fericiti.
ady
ady
B53FZK - ciudat, tot eu doar in acte
0722 82 12 70
ID - adypfa
2000, 8V, 92

jady Avatar utilizator
Membru PREMIUM Club Calibra
Membru PREMIUM Club Calibra

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP
Arata FOARTE frumos, mi-as lua si maine, insa nu este vorba neaparat de probleme la partea electronica ci de cea mecanica. Si eu am avut la prima Calibra cheie briceag si s-a cam dezmembrat. Numai eu stiu cat m-am chinuit cu ea si cu sistemul de pliere / deschidere a lamelei metalice, care la un moment dat nu mai sarea si a trebuit sa fac ceva improvizatii sa functioneze. Sper ale voastre sa fie ok. Cat despre partea electronica, cei cu imobilizator pe cheie ce fac?
16V Calibra proud owner.
X20XEV rebuilt

marian_sro Membru de Baza Club Calibra

cei cu imo muta cipul in noua cheie.sau sub volan...
in alta ordine de idei in piatra neamt exista alarma completa cu chei tip briceag.oricum centralizata aveti toti.
pretul este de 110 ron.firma..china sau pe langa.am vazut telecomenzile si par solide.
daca va hotarati mai multi pot merge sa vorbesc cu omul sa vad ce mai lasa la pret.
cred ca sunt cumparate de prin doraly sau europa asa ca daca are cineva intrare e posibil sa gasiti si in bucuresti.alarma e ordinara , cea mai simpla, la montaj va pot ajuta eu cu info.

djlex Membru Activ Club Calibra
Membru Activ Club Calibra

Salut, m-ar interesa si pe mine setul, de unde il pot achizitiona? Sunt din constanta, dar vin la 2 saptamani in bucuresti, in week end. Dureaza mult montajul? Si unde se scobeste cheia? Tot la cei ce fac montajul, sau trebuie sa ma ocup eu de scobit. Multam
CT-88-PAX
'94 C20NE

mihaigsa2 Membru ClubCalibra

am eu set 2 chei briceag +modul la 100lei setul id mes mihaigsa2

sorin Avatar utilizator
Calibrist Infocat
Calibrist Infocat

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP

se gasesc in targ la vitan cu 70 de lei

Înapoi la COMENZI DE GRUP