Prima pagină PIATA CALIBRA COMENZI DE GRUP COMANDA DE GRUP: Noul BC pentru CALIBRA

COMANDA DE GRUP: Noul BC pentru CALIBRA

Ne luam cate ceva pentru Calibra?

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

providra18 Calibrist Infocat
Calibrist Infocat

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP

Cred ca multi stiti si multi ati vazut noul computer de bord pentru calibra/vectra, care e pe piata de aproximativ 3-4 ani. Poate ca datorita pretului mare pe care il are(200 E), multi nu si-au permis sa cumpere. Atasez un link pentru cei care nu stiu sau care nu au vazut noul model. Ceea ce vreau eu sa zic e ca poate sunt doritori la acest BC si in cazul in care suntem mai multi care sa comandam, e foarte probabil sa primim o reducere considerabila la el. Ce parere aveti? Sunteti careva interesati?

dsp4tunnyng Avatar utilizator
Calibra Maniac
Calibra Maniac

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP

eu ma bag....da sa vedem c reducere putem obtine...
merg mai repede decat ingerii mei pot sa zboare......

Calibrist Infocat

eu deja sunt bagat...pe clubopel, este cineva care vinde, dar cere 200 euro si la 5 bucati le da cu 150 euro, dar trebuie sa tinem cont ca e a2a mana, sau cel putin asa cred eu. Am vorbit insa cu adevaratul vanzator si mi-a zis ca in Romania, nu a trimis nici un "new board computer" si daca as fi primul cumparator din romania, mi-l vinde la pretul de 150 euro+10 transport. Din acest motiv am zis ca poate sunt mai multi doritori si e foarte probabil sa avem o reducere mult mai mare la o comanda mai mare.
Pana acuma suntem 2 :D...cine sa mai baga?

razvanutzu Avatar utilizator
Membru de Baza Club Calibra
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP

depinde cand vreti sa da-ti comanda... as vrea si eu dar depinde si de reducere...
Speranta moare ultima...

Calibrist Infocat

Din cate am inteles, am putea primi o reducere de pana la 50 euro sau poate mai mult, in functie de cate bc ne trimite. Deocamdata sunt eu si cu dsp4tuning, in cazul in care nu s`a razgandit. E posibil sa dau comanda in luna aprilie, pe la sfarsit, dar nu e sigur 100%, deoarece trebuie sa primesc niste bani. Daca nu`i primesc pana atunci, ramane pe la vara.

S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator
Administrator Club Calibra Romania

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP

Ok, nu s-a mai intamplat nimic pe discutia asta si posibil sa ramana asa. Am sa preiau eu organizarea si sa vedem cine este interesat si ce reducere putem obtine. Am cerut mai multe informatii de la cel care a postat video-ul pe youtube si a zis asa:

Standard price is 200€ + 10€ shipping cost
If you buy more then 5 pcs than it is 160€/pc

De asemenea a zis ca va fi in Romania toata luna iulie, deci scapam si de costul de transport. Hai sa procedam in felul urmator:

1. Facem o lista cu cei interesati pentru luna iulie (va rog sa va abtineti de la comentarii gen "mi-as lua si eu, dar n-am bani acum")
2. Strangem banii pana pe 1 iulie si intre timp vorbim cu omul sa vedem cand vine in RO

Deschid eu lista, astept sa va adaugati singuri la lista daca sunteti interesati:

1. Samovarul Prafuit
2....
Calibra Turbo, C20LET, 1993

Calibrist Infocat

2. providra18

djlex Membru Activ Club Calibra
Membru Activ Club Calibra

3. djlex
CT-88-PAX
'94 C20NE

444KTO Membru ClubCalibra

4. ma intereseaza. cui dau banii?

Pana acum:

1. Providra18
2. Samovarul Prafuit
3. djlex
4. 444KTO
5 ...

@444KTO: hai sa vedem cati ne strangem si ce suma trebuie data. O sa strang eu banii cand va fi cazul.

bobutania Avatar utilizator
Membru ClubCalibra

pt motoarele C20NE merge pus BC ???

Calibrist Infocat

Da merge pus BC. La multe masini(la calibra ma refer) nu s-a pus computer de bord, deoarece se considera optiune; insa la toate se gaseste mufa pentru bc, iar locul pentru butoane este intre scaune, aproape de comenzile pentru deschidere/inchidere geamuri. De obicei, mufa pentru BC este in bord, dupa consola de la aer, prinsa cu banda de acel manunchi de fire. In cazul in care nu se gaseste acolo, trebuie desfacut torpedoul, dat jos si trasa din partea dreapta, de langa ecu pana in bord(nu trebuie sa faci nici o modificare, deoarece firele ajung la fix, sunt puse de fabrica si gandite).
Acest new bord computer(NBC) merge pus pe orice motorizare de la calibra, inclusiv maretul LET la care functioneaza toate setarile care le are NBC, mai putin la motorizarea x20xev, Ca sa functioneze pe x20xev setarile speciale din NBC(nivelul uleiului din motor-trebuie instalat un senzor si un rezistor),( masurarea sondei lambda- unde trebuie tras un fir de la sonda pana la BC). Daca nu se fac lucrurile astea vor functiona toate setarile, mai putin cele speciale(oil measurement si lambda measurement). Nu cred ca este o problema si nu deranjeaza pe nimeni aceste asa-zise setari speciale.

marian_radu Membru ClubCalibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
de cand asteptam asa ceva. :) se poate o data sigura cand ne intalnim pt bani ,sau cand se strang?

Calibrist Infocat

Din cate am inteles de la administratorul site-ului,banii se vor aduna pana la1iulie,iar dumnealui va fi cel care se va ocupa cu strangerea lor.

[ Postat de pe Telefonul Mobil ] Imagine

1. Providra18
2. Samovarul Prafuit
3. djlex
4. 444KTO
5. AWD
6. ...

De strans banii o sa ii strangem pana pe 15 iunie asa. Intre timp as vrea sa vedem cine se baga, ca sa stiu ce negociez cu omul. Daca suntem 5 discut intr-un fel, daca suntem 20 discut altfel.

Următorul

Înapoi la COMENZI DE GRUP