Prima pagină EVENIMENTE EVENIMENTE AUTO Bucharest city challenge '08

Bucharest city challenge '08

Informatii despre evenimentele auto de interes

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Mesaj 28 Iul 2008, 20:33
Billy c25xe Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

In perioada 22-24 august Bucurestiul va organiza pentru a doua oara o etapa din campionatul FIA GT. In jurul Casei Poporului se vor intrece atat masini din FIA GT cat si din Formula 3 Marea Britanie si din competitia monomarca Cupa Dacia Logan.
Pentru mai multe detalii http://www.bucharest-ring.com

Imagine

Imagine

Imagine
Imagine

Ai grija , toate au o limita si nu conduce mai rapid decat pot ingerii tai zbura!!!

Moderator Club Calibra

Astazi mi-am cumparat bilet pentru curse :D , am fost si anul trecut si este intradevar un show pe care nu-l vezi in fiecare zi , m-ai ales sunetul motoarelor :yahoo:. Mai vine careva? Ar fi frumos sa ne strangem mai multi Calibristi :thumbsup: Bafta! ;)
Imagine

Ai grija , toate au o limita si nu conduce mai rapid decat pot ingerii tai zbura!!!

S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator
Administrator Club Calibra Romania
Administrator Club Calibra Romania

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP

Eu sunt in concediu din pacate in perioada aia si nu voi fi in tara. Billy, pune si tu niste preturi la bilete, poate mai e cineva interesat.
Calibra Turbo, C20LET, 1993

Moderator Club Calibra

Biletele pot fi cumparate din centru , in fata magazinului Unirea se afla o ghereta ;)
Preturile biletelor:

VINERI 22 AUGUST
Platin: 20 ron
Gold: 20 ron
Silver: 20 ron
Paddock: 20 ron

SAMBATA 23 AUGUST
Platin: 80 ron
Gold: 60 ron
Silver: 40 ron
Paddock: 40 ron

DUMINICA 24 AUGUST
Platin: 115 ron
Gold: 95 ron
Silver: 60 ron
Paddock: 40 ron

Imagine

Eu mi-am cumparat bilet pentru sambata la silver :D Bafta!!
Imagine

jady Avatar utilizator
Membru PREMIUM Club Calibra

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP
Sper sa-mi vina si mie acreditarea la timp si sambata sunt acolo 100%.
16V Calibra proud owner.
X20XEV rebuilt

Moderator Club Calibra

Foarte foarte frumos , am stat sambata de la 8 pana la 20 si as mai fi stat inca 2 ore. Masinile de FIA GT intradevar diavolice , Aston Martin mi s-a parut cea mai tare-n sunet , Ferrariul pe perioadele de franare era bestial , flacarile Lamborghini-ului :shock: , la start am avut impresia ca se rupe cerul in doua. Loganurile , o impresie foarte placuta , desi nu ma asteptam , scrasnetul de roti facea toti banii , si multe depasiri. Formula 3 , din pacate multe incidente si distante cam mari intre piloti dar ceva unic , nu in fiecare zi vezi curse cu monoposturi .
In concluzie a fost ceva ce numai la tv vezi , pacat ca au fost preturi cam mari la bauturi , eee acuma nu le poti avea chiar pe toate .
Bafta!!
Imagine

jady Avatar utilizator

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP
Mai am si eu cateva poze, cand ajung in tara le postez. Mie personal, Corvette ni s-a parut ca era cel mai asurzitor. Pe de alta parte, Lamborghini nu a schimbat o treapta fara rateu si suna chiar bestial.
16V Calibra proud owner.
X20XEV rebuilt

Înapoi la EVENIMENTE AUTO