Prima pagină PIATA CALIBRA LISTA NEAGRA! ATENTIE!!! ATENTIE Tepar Electric_Style

ATENTIE Tepar Electric_Style

Lista cu persoane neserioase, tepari, masini manarite si alte probleme de acest gen. Mare atentie ce cumparati.

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Mesaj 08 Iul 2011, 10:49
Ayaz Membru PREMIUM Club Calibra
Membru PREMIUM Club Calibra

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP

Nu sunt roman dar sper k os m descurc s va fac s intelegeti toata povestea. Electric Style are un anunt cu ECU pt C20XE care era cu CHIP asa scria acolo ( ECU cu chip 15 cai si 20 NM ) . Am sunat si am intrebat dc maie valabil anuntul,,zice da.Am zis k am chip cumparat de pe E bay si nu as vrea s umblu la lipituri de chip cu ECU ce am pe masina si asa as vrea un ECU care are deja soclu gata facut cum ai tu in anuntul,,,zice da are el in ECU asa ceva adica soclu si am propus s vanda chip la cine vrea si mie im tre ECU gol fara chip,,omul a zis da e deacord pt k are ceva prieten pe care intereseaza numa chip si am zis ok asa ramane ECU gol nimic in loc unde vine chip,,zice da ok. Im trimite ECU pe Fan Curier,,si ma trezesc cu ECU original fara s fie umblat la chip,,sun la omul inapoi k mi ai trimis cu chip,raspunde nu,,am bagat chip original in locul ala gol k s ai si original dar daca bagi subelnita in lateral os iasa afara,,noroc k nu am facut asa si am mers la Dabota si a vazut si el, suna si el si a povestit, pana la urma a reconoscut, k poate a gresit ECU pentru k are prea multe si nu stie care mi a trimis, si s trimit inapoi si os rezolvam,asta a fost pe data de 29-06-2011. Am trimis inapoi si am sunat ieri nu mi raspundea la telefon si azi m suna 6-07-2011,,k aridicat coletul dela Fan Curier si bani mi a trimis prin posta,, stiti si voie ce inseamna..............Nu am pierdut cine stie ce avere... dar asa pierdem incredere in membri de clubbb calibrrra.

ghilosul Avatar utilizator
Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
Eu sunt printre primii care stiu despre ce este vorba....Am sfatuit omu sa'i mai dea un ragaz poate se va rezolva problema dar observand postul lui ayaz aici ma face sa inteleg ca nu sa rezolvat...
ELECTRIC STYLE va primi un warn momentan si asteptam si parerea lui in legatura cu tranzactia asta!!
Cristi "Ghilosul" +40/745495075
Dr.Tr.Severin +974/33458838

Imagine

Înapoi la LISTA NEAGRA! ATENTIE!!!