Prima pagină PIATA CALIBRA LISTA NEAGRA! ATENTIE!!! ATENTIE TEPAR cipri_ciprian86

ATENTIE TEPAR cipri_ciprian86

Lista cu persoane neserioase, tepari, masini manarite si alte probleme de acest gen. Mare atentie ce cumparati.

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Mesaj 16 Apr 2009, 11:09
hellker Membru de Baza Club Calibra
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
as vrea sa va avertizez in privinta unui TEPAR care incerca sa-si vanda produsele pe aceste forum,mai exact userul cipri_ciprian86 (care se preteaza la niste chestii josnice) acum 1 luna si 3 saptamani mi-a zis ca-mi trimite 2 furtune si o conducta prin curier..dar sa-i trimit banii prin transfer bancar sa scapam de plata returului la bani prin curier..i-am pus cei 60 de ron in orele urmatoare..de atunci tot astept..DE 1 LUNA SI 3 SAPT...mi-a spus ca s-a pierdut pachetul de catre cei de la fan curier(nu a vrut sa-mi dea awb-ul sa verific) apoi mi-a spus ca a pus din nou pachetul (mai avea aceleasi produse in dublura) si ca si acesta s-a pierdut(filme cu prosti)..in fine.in urma cu 3 sapt am hotarat sa-mi trimita banii...de atunci ma prosteste in fiecare zi,imi spune ca-i trimite in zece minute...dar..nimik.acum o saptamana mi-a zis ca nu are bani si-mi trimite alte produse,nici pana in ziua de azi nu am primit nimik,ba mai mult nu-mi raspunde la telefon si nici pe mess nu-l vad..o mizerie de om.. mai sunt useri care au avut prob cu acest magar...

Mesaj 16 Apr 2009, 18:02
Coxi Membru de Baza Club Calibra

Da foarte bine ai facut ca ai postat chestia asta ca si eu am patit cu el ceva asemanator, adik trebuia sa imi trimita ceva si au mai trecut 3 luni si tot nu le-am primit asa ca am renuntat si am crezut ca am fost doar eu ghinionist dar se pare ca asa e el. Asta mai are si ceva ID de YM dezmembrari_auto_..........., si isi mai face reclama si pe alte siteuri. Asa ca aveti grija cu individul asta.

Mesaj 16 Apr 2009, 18:10
Flexatu Membru PREMIUM Club Calibra
Membru PREMIUM Club Calibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP

asta e un mare tepar,multi stiu ca prin decembrie a vandut el 2 interioare,1 de piele(foarte varza) si unu normal(nicidecum la ce se astepta cumparatoru),aveti grija cu el....atata vrajeala cat are baiatu ala in el,ii culmea nesimtiri....
Imagine

Mesaj 17 Apr 2009, 08:54
gabriel.lazar Membru de Baza Club Calibra

eu am vrut sa iau un cheder de parbriz a zis ca il trim si am asteptat cam 3 sapt tot asa zicea ca il trim etc etc si pana la urma l-am luat de la dsptuning unde a ajuns a 2 a zis si era mai ceva k nou...am mai facut cu acest ciprian un deal si spre uimirea mea nu m-a amanat decat 1 sapt si a decurs ok dar acum de nu in fiecare zii e dum.E bine ca este pus aici k tepar sa stie lumea cum sta treaba...la fel ar trebuii sa se stie si de tonny(drifting calibra) care a venit la mine intr-o seara a luat 2 suporti de motor sfi cu tot cu tampoane,piesele costau 120 ron el nu avea decat 80 si a zis ca restul o sa mi dea intr-o sapt maxim deja au trecut cam 6 saptamani si nu am vazut restul banilor... asa ca daca e sa mai apara pe aici sa stiti cu cine vorbiti... :ymdevil:

Mesaj 17 Apr 2009, 11:51
alex Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP
avand in vedere ca nu e prima data cand citesc ca exista probleme cu marfa acestui baiat, de data asta i-am dat ban permanent. imi pare rau pentru pagubiti, sa speram ca nu se mai intampla
Calibra Turbo 4x4 1993
ex Calibra C20XE 1992
ex Calibra C20NE 1990

Mesaj 17 Apr 2009, 19:44
S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator
Administrator Club Calibra Romania

Da, avea si de la mine BAN pana trimite o explicatie cu privire la evenimentul de care zice hellker. Pana acum n-am primit nimic, deci banarea permanenta este cea mai buna solutie.
Calibra Turbo, C20LET, 1993

jady Avatar utilizator

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP
Ideal ar fi sa se posteze chestiile astea mai din timp, sa nu asteptam sa se inmulteasca tepele. Poti face un sticky unde sa se faca reclamatii pe tema asta Gabi, sau Alex? Pe "migweb" am vazut ca au "trader rating" sau ceva de genul, foarte util intr-o comunitate de genul asta.
Eu am patit-o dar lejer, fara teapa de bani, cu Andrei_kul, m-a pus sa vin la Victoriei si l-am asteptat ca boul 20 de minute, iar cand l-am sunat.. telefonul inchis...
16V Calibra proud owner.
X20XEV rebuilt

Andrei_kul Avatar utilizator
Calibrist Infocat
Calibrist Infocat

jady scrie:
Ideal ar fi sa se posteze chestiile astea mai din timp, sa nu asteptam sa se inmulteasca tepele. Poti face un sticky unde sa se faca reclamatii pe tema asta Gabi, sau Alex? Pe "migweb" am vazut ca au "trader rating" sau ceva de genul, foarte util intr-o comunitate de genul asta.
Eu am patit-o dar lejer, fara teapa de bani, cu Andrei_kul, m-a pus sa vin la Victoriei si l-am asteptat ca boul 20 de minute, iar cand l-am sunat.. telefonul inchis...

Din pacate nu cred k poate fi vorba de teapa in cazul meu..probabil s-a intamplat cva in ziua aceea ...de nu am putut ajunge..nu-mi explic si imi cer scz pt deranjul produs .bafta
~Calibra~
The legend comes Back

S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator

Am creat sectiune speciala LISTA NEAGRA! unde puteti raporta ce probleme ati avut cu diversi vanzatori sau cumparatori de piese auto sau masini, firme sau persoane fara legatura cu forumul. Pe de o parte sper sa avem cat mai putine posturi in aceasta sectiune (mai putini membri pagubiti), pe de alta parte mi-as dori sa avem cat mai multe raportari (mai multi membri avertizati despre posibilele tepe).
Calibra Turbo, C20LET, 1993

gabi1904 Membru Activ Club Calibra
Membru Activ Club Calibra

...asta inseamna k yo sunt singurul care a reusit sa incheie o tranzactie cu succes cu "ciprian86" ? :D :D ...am luat de la el un plafon si 2 oglinzi.... mie mi s-a parut ok tipul (de fapt, le-am ridicat personal, nu prin curier)....poate k asta e explicatia
C20NE '92

hellker Membru de Baza Club Calibra

din pura coincidenta:)))) voi avea si eu drum in turnu severin...in cateva saptamani...si-mi voi face timp sa discut si cu el face 2face

ghilosul Avatar utilizator
Moderator Club Calibra
Moderator Club Calibra

Avetzi grija cu acest specimen...Din pacate am avut ghinionul sa il cunosc personal pe acest individ care traieste numai din asa ceva...noul id al TZAPARULUI este:crazy_drifting_cipri
Respect Club Calibra :x
Cristi "Ghilosul" +40/745495075
Dr.Tr.Severin +974/33458838

Imagine

dvdauto2010 Membru ClubCalibra

HAIDUC scrie:
kidu scrie:
Cand cineva iti trimite coletul poti sa-i spui sa precizeze pe foaia aceea ca tu sa poti deschide coletul inaintea platii! Daca tu deschizi colteul si nu esti multumit de ceea ce primesti poti sa returnezi la proprietar produsele cumparate fara nici un ban sau taxa ba chiar din contra el suporta cele 2 taxe de drum! Deci alta data cand cumparati ceva prin curier ii spuneti la om sa precizeze frumos pe colet ca aveti voie sa il deschideti inainte sa platiti! Multa Bafta!

da prietene expeditorul poate preciza pe colet si pe bonul de curierat ca poti sa deschizi coletul inainte de al platii.
si am raspuns eu la intrebarea ta pt ca eu lucrez la o firma de curierat si am mai vazut cazuri de genu.
bafta multa

Mai nou desfacerea si verificarea coletului inaintea livrarii depinde de firma de curierat. Fanul stiu ca nu accepta. Din cate stiu, accepta Urgentul, si am impresia Cargus. Oricum e bine sa verificati inainte, daca nu, specificati-i livratorului sa va expedieze coletul cu un curier agreat de dumneavoastra.

Înapoi la LISTA NEAGRA! ATENTIE!!!