Prima pagină PIATA CALIBRA LISTA NEAGRA! ATENTIE!!! ATENTIE - nu pe datorie -

ATENTIE - nu pe datorie -

Lista cu persoane neserioase, tepari, masini manarite si alte probleme de acest gen. Mare atentie ce cumparati.

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Mesaj 07 Dec 2011, 02:42
adrian1313 Avatar utilizator
Membru de Baza Club Calibra

Motor: C20NE - 8V, OHC, 115 CP
Va salut cu respect calibristi de pretutindeni.
Nu mai intind pelteaua cu diverse si intru direct in subiect; de pe la intalniri il mai stiti pe "onorabilul" nostru coleg POOSOO sau TIGANU sau B 93 XUP.Am binevoit sa-i dau masina si sa mi-o plateasca in 1 luna. Din luna septembrie astept de la el ultima sarja de 500 lei. Si-a inchis pana si telefonul (partial s-a mutat si din locatie). Ma plang aiurea...greseala mea ca i-am dat-o pe incredere si pe promisiunea lui si a tatlui lui ca-mi vor plati.
Concluzia: nu dati pe incredere ci doar cu banii jos; daca e sa fie cu plata la termen FACETI ACT NOTARIAL (daca faceam pana acum il puteam executa legal).
Revin cu alte detalii pe masura ca reusesc sa dau de el (sa-mmi raspunda si sa-mi spuna ca acum intra sa-si ia banii si apoi mi-i da pentru ca apoi sa-si inchida telefonul si sa nu-mi mai raspunda de pe numarul de pe care l-am sunat in veci; o sa-l sun in fiece luna de pe un alt numar de telefon).
O sa incerc sa pastrez un oarecare gentlemens agreement si nu-i voi face numarul public (asta in speranta ca o sa inteleaga ceva).

PS Daca mai fac multe incercari cu sunatul asta dupa el cred ca banii ce-i voi recupera de la el se vor duce direct la fctura de telefon :(
ady
B53FZK - ciudat, tot eu doar in acte
0722 82 12 70
ID - adypfa
2000, 8V, 92

Mesaj 07 Dec 2011, 18:27
Andrei_kul Avatar utilizator
Calibrist Infocat
Calibrist Infocat

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP

imi pare rau sa aud asta , am vazut-o acum 2-3 sapt trecand prin chitila sensul spre targoviste .sper sa se rezolve mult succes
~Calibra~
The legend comes Back

Mesaj 07 Dec 2011, 19:49
dtdan Avatar utilizator
Membru Activ Club Calibra
Membru Activ Club Calibra

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP
Asteapta niste semnale cu fum!
Last edited by dtdan on 04 Feb 2012, 18:11, edited 1 time in total.
Imagine

Mesaj 09 Dec 2011, 02:05

multumesc pentru suportul moral.
rusine de mine nu cred sa i se faca; poate de voi cu care se mai intalneste.
ma gandeam sa-i bag o vizita p-acasa cat despre masina eu stiu ca a facut-o bucati si a vandut cam tot de pe ea...inclusiv inmatricularea.; o sa mai vb cu cel care are fostele mele numere de inmatriculare...macar cu omul ala se poate vorbi.
nu va frigeti si voi cu vasile ca nu este om de cuvant
(mai bine il linistea igor in parcare la auchan...cei ce au fost acolo stiu)
ady
0722 82 12 70
ID - adypfa
2000, 8V, 92

Mesaj 16 Dec 2011, 14:08
S@m0v@ru1_Pr@fu1t Avatar utilizator
Administrator Club Calibra Romania
Administrator Club Calibra Romania

Motor: C20LET, 16V TURBO, 204 CP

Adi, imi pare rau sa aud ca ai patit asa ceva. Din pacate dam peste astfel de oameni in foarte multe locuri... :(
Calibra Turbo, C20LET, 1993

Mesaj 27 Dec 2011, 01:15

multumesc tuturor (mai ales celor care m-au pus in garda vis a vis de acest specimen)
dupa cum am spus in postul de mai sus, am promis ca va tin la curent cu ce se mai intampla cu TEAPA;
am reusit sa dau de el zilele trecute (evident printr-un tertip cu numere de telefon) si s-a jurat ca intru in posesia banilor pana seara..... evident ca n-a mai dat nici un semn de viata, si-a inchis telefonul dupa ce in prealabil a sunat in gol.
of, a dracu pilele mai are pe el.
IGOREEEEE, hai tati cu stii tu ce ai sub scaun ca-ti dau tie 300lei. =))
zilele astea va postez numerele de telefon la care este de gasit TIGANU (asa ii place sa i se spuna; nu fac ura de rasa).
ady
0722 82 12 70
ID - adypfa
2000, 8V, 92

Mesaj 27 Dec 2011, 18:28
VEMANIS Avatar utilizator
Calibra Maniac
Calibra Maniac

Motor: X20XEV, 16V Ecotec, 136 CP

Adrian, urat ce ai patit, dar se putea si mai rau. In schimb, este in totalitate vina ta! Ti-ai facut-o cu mana ta! Sa iti fie de invatare. O masina nu se "da" pe incredere! Nu este un obiesct de 2 lei sau asa ceva. NU SE FACE ASA CEVA! nici cu fratele, sora, sau mai stiu ce neamuri. Daca il prinzi, nu-l ierta! Orice pana la bani! Acum, de tine depinde totul! Bafta! :ymcowboy:
Sunt piciorul care impinge scara...

Mesaj 28 Dec 2011, 01:01

salut vemanis
corect ai mai spus; asa este...fix toata vina este a mea; n-am acoperire nici macar juridica. OF...
cat despre daca il scap sau nu, nu prea stiu ce sa zic...este sarac lipit...o sa-i iau telefonul si mai mult nimic ca sigur n-are; nu cred ca stie ce culoare are hartia de 100 lei insa cred ca devin rautacios.
da, greseala mea in totalitate...merci de sustinere.

la multi ani tutror (stiu ca este off topic insa ma scuzati)
ady
0722 82 12 70
ID - adypfa
2000, 8V, 92

Mesaj 28 Dec 2011, 15:57
sorin Avatar utilizator
Calibrist Infocat
Calibrist Infocat

Arde indianul cum il prinzi ....e singurul lucru care te va face sa te simti mai bine pentru ca bani nu cred ca mai vezi de la el!
E o vorba...se intalneste munte cu munte ...deci nu iti face griji ca nu dai de el!

Mesaj 28 Dec 2011, 17:34
adismekerul Membru ClubCalibra

adrian1313 scrie:
Va salut cu respect calibristi de pretutindeni.
Nu mai intind pelteaua cu diverse si intru direct in subiect; de pe la intalniri il mai stiti pe "onorabilul" nostru coleg POOSOO sau TIGANU sau B 93 XUP.Am binevoit sa-i dau masina si sa mi-o plateasca in 1 luna. Din luna septembrie astept de la el ultima sarja de 500 lei. Si-a inchis pana si telefonul (partial s-a mutat si din locatie). Ma plang aiurea...greseala mea ca i-am dat-o pe incredere si pe promisiunea lui si a tatlui lui ca-mi vor plati.
Concluzia: nu dati pe incredere ci doar cu banii jos; daca e sa fie cu plata la termen FACETI ACT NOTARIAL (daca faceam pana acum il puteam executa legal).
Revin cu alte detalii pe masura ca reusesc sa dau de el (sa-mmi raspunda si sa-mi spuna ca acum intra sa-si ia banii si apoi mi-i da pentru ca apoi sa-si inchida telefonul si sa nu-mi mai raspunda de pe numarul de pe care l-am sunat in veci; o sa-l sun in fiece luna de pe un alt numar de telefon).
O sa incerc sa pastrez un oarecare gentlemens agreement si nu-i voi face numarul public (asta in speranta ca o sa inteleaga ceva).

PS Daca mai fac multe incercari cu sunatul asta dupa el cred ca banii ce-i voi recupera de la el se vor duce direct la fctura de telefon :(

prinde-l si baga-l in portbagaj ca e obisnuit

Mesaj 10 Ian 2012, 21:52
sorin Avatar utilizator
Calibrist Infocat
Calibrist Infocat

Pana la urma ce ai mai facut ....ai recuperat banii?

Mesaj 11 Ian 2012, 04:58

salut
nu, n-am recuperat nimic...am obosit sa-l sun.
sunt oarecum resemnat dat fiindca a fost greseala mea.
il agat eu cu ceva si-l bag in instanta...am rabdare, pe baza legii pot sa-l strang cu usa.
trebuie sa calce pe bec.
in fine, il astept la cotitura, eu ma reprezint singur in schimb el trebuie sa-si angajeze avocat...care o sa-l coste cat nu face.
merci de interes pretenasi :))
prin martie poate mai vedem ceva activitate pe la topicul INTALNIRI LOCALE. ce ziceti?
ady
0722 82 12 70
ID - adypfa
2000, 8V, 92

Înapoi la LISTA NEAGRA! ATENTIE!!!