Prima pagină SUBIECTE TEHNICE C20XE AJUTOR!!!

AJUTOR!!!

C20XE 2.0 16V SFI 150CP

Moderatori: alex, AWD, Billy c25xe, ghilosul, sergyu

Mesaj 02 Dec 2010, 18:11
dongiovanny85 Membru ClubCalibra

Motor: C20XE - 16V, DOHC, 150 CP
CAUT SI EU UN MECANIC SERIOS SI PRICEPUT DIN CONSTANTA CARE S-AR BAGA IN RESTAURAREA UNEI CALIBRA!!!

Mesaj 02 Feb 2011, 07:00
Tudor marius Membru ClubCalibra

si eu caut acelasi lucru tot in cta

Mesaj 09 Feb 2011, 00:23

ce se intampla,frate!!!kiar nu mai exista asa ceva!!!

Mesaj 09 Feb 2011, 10:32
silver bullett Avatar utilizator
Membru de Baza Club Calibra

in constanta nu stiu dar in bucuresti pot sa te ajut, am pe cineva ff priceput numai opel lucreaza ...insa e departe de tine

Mesaj 10 Feb 2011, 21:47

silver daca il cunosti pe meserias fa-i o intrebare cat ma costa o restaurare la masina,ma refer la partea mecanica insemnand sa dau jos tot de pe ea si facuta ca la carte!!!multumesc anticipat!!!

Mesaj 18 Feb 2011, 09:18

depinde ce inseamna pt tine restaurare..vrei sa-i schimbi motorul articulatii..? omul lucreaza numai opel dar mecanica si electrica ...nu e tinichigiu sau vopsitor, eu acum 2 ani am avut o calibra care mi-a facut-o de la zero mecanic si electric pt ca o luasem de la niste idioti din valcea care au umblat peste tot inclusiv electrica..eu vb cu el insa depinde ce vrei tu mai exact..plus ca dureaza o sapt 2 depinde daca o dez-echipeaza pe toata..iti dau un ex pt segmentare motor sfi plus demontat montat tot pe acolo ia cam 6 mil..nu e ff scump si lucreaza ff bine garantat, spune-mi ce vrei mai exact vb cu el daca are timp si apoi vii in buc si discuti cu el detaliile pret..iti dai seama ca nu are cum sa-mi zica exact fiindca sunt multe de facut e posibil sa-ti trebuiasca piese... :)

Mesaj 18 Feb 2011, 21:40

masina mea nu pare sa aiba probleme grave!!!in primul rand imi doresc sa se uite la ea cineva care chiar are habar despre opel calibra!!!as vrea sa imi puna la punct partea electrica deoarece are multe improvizatii,directia are probleme si am scurgeri de ulei de la motor din toate partile!!!pune-i te rog urmatoarele intrebari:cat ma costa partea electrica in sensul refacuta complet plus demontat tot de pe masina, vazut daca are probleme si inlocuit,reparat daca este cazul!!!apropo,da-mi si mie niste repere :pe tine cat te-a costat, atunci cand ai facut calibra de la zero,ce operatii i-ai facut,cat te-au costat piesele!!!

Mesaj 01 Mar 2011, 10:27

Ar fi multe de scris ..ai improvizatii pe electrica mare sau cea a motorului? e bine sa o schimbi dupa o masina neumblata gasim si electrica daca e cazul ,si s-a umblat grav pe acolo, la motor cu scurgerile se rezolva cu garnituri semeringu-ri noi (nu ai cum sa le pui sh :P), cel mai bine lasa-mi nr de tel si vb ..eu am facut treaba asta acum 2 ani si m-a dus pe la 1000 de euro cu piese cu tot, dar am schimbat multe , in legatura cu priceperea ti-am spus lucreaza numai opel si crede-ma este printre cei mai buni din bucuresti, nu exista sa nu poata sa o faca , e nevoie de timp si bani..oricum lasa-mi un nr de tel si vb o sa-ti dau nr lui dar nu pe site si discuti tu cu el..

Mesaj 05 Mar 2011, 21:14

ma gasesti la nr asta 0762266449!!!

Înapoi la C20XE